Розділи сайту Новини
18.11.2021

Зміни на ринку електроенергії в Україні з 1 січня 2021 року для бюджетних установ та інших споживачів, приєднаних до електромереж з договірною потужністю більше 50кВт

Інформуємо про ситуацію, що виникне на ринку електроенергії в Україні з 1 січня 2021 року для бюджетних установ та інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електромереж з договірною потужністю більше 50кВт.

Закон України «Про ринок електричної енергії» визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.

Статтею 63 Закону визначено, що універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим не побутовим споживачам.

Малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

Відповідно до пункту 13 розділу XVII «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України "Про ринок електричної енергії" для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону.

Також згідно з статтею 64 постачальник "останньої надії" надає послуги з постачання електричної енергії споживачам, зокрема, у разі Закону необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання договору з попереднім електропостачальником.

Постачальник "останньої надії" може надавати послуги не більше ніж 90 календарних днів.

Тобто уразі необрання бюджетними установами та іншими споживачами, електроустановки яких приєднані до електромереж з договірною потужністю більше 50кВт, нового електропостачальника до 1 січня 2021 року, постачання електроенергії буде здійснюватися постачальником «останньої надії» - державним підприємством «Укрінтеренерго», ціна якого є вищою ніж у звичайного постачальника.

Після закінчення граничного терміну (90 днів) постачання електроенергії постачальником «останньої надії» та не укладання договору з новим постачальником, споживачам постачання електроенергії припиняється.

Зазначена ситуація не стосується індивідуальних побутових споживачів (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективного побутового споживача (юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).

З метою уникнення надмірних витрат, бюджетні установи та інші споживачі, електроустановки яких приєднані до електромереж з договірною потужністю більше 50кВт, мають укласти договори на постачання електроенергії з новим постачальником до 1 січня 2021 року.

Перелік ліцензованих електропостачальників на офіційному сайті НКРЕКП.» все новости

Розробка, просування сайту ©