Розділи сайту Новини

 

ІНФОРМАЦІЯ

«З метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві. 19 червня 2019 року у м. Бахмут на базі комунальної установи спортивно - оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» проведені відбірні регіональні змагання сьомої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» в Донецькій області серед осіб з інвалідністю, отриманою на виробництві, в якій взяли участь близько 200 спортсменів із      21 команди Донецької області.

Учасників змагань вітали: Л.Давиденко – голова організаційного комітету регіональних змагань сьомої Всеукраїнської спартакіади серед осіб з інвалідністю «Сила духу» в Донецькій області, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, І.Стокоз – заступник голови Донецької облдержадміністрації, Н.Точилова – заступник начальника управління фізичної культури та спорту  Донецької облдержадміністрації, С.Кіщенко – секретар Бахмутської міської ради, Д.Дресвянніков – голова Бахмутської райдержадміністрації, К.Шевченко – начальник Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», а також спонсори заходу: Д.Рева – засновник благодійного фонду «ДАР», С.Бугайов - директор регіональної філії Донецької залізниці «АТ «Укрзалізниця». 

Цього року команду м.Бахмут представляли 11 учасників, серед яких: Ю.Матвєєв, Н.Луньова, В.Маринюк, А.Яковенко, В.Трофименко, В.Ходак, С.Ковальов, М.Ковальов, О.Скрипник, О.Потапенко, К.Черноусова.

За підсумками всіх видів змагань спартакіади впевнену перемогу здобула збірна команда м.Торецька, другими призерами стали спортсмени м.Мирноград, третіми – м.Дружківка. Команда м.Бахмут здобута 4 почесне місце в змаганнях завдяки спортсменам команди, які вже не перший рік приймають активну участь як у регіональних так і у Всеукраїнських фінальних змаганнях спартакіади «Сила духу». Це Н.Луньова (1 місце дартс),  Ю.Матвєєв (3 місце дартс), В.Ходак (3 місце настільний теніс),  А.Яковенко (3 місце армспорт).

Всі учасники змагань нагороджені почесними грамотами та пам’ятними подарунками, а переможці – дипломами та кубками, які їм вручила на яскравій церемонії урочистого закриття спартакіади начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Людмила Давиденко.

Благодійний Фонд «ДАР», який надає допомогу особам з інвалідністю, постійно підтримує спорт і здоровий спосіб життя, реалізує життєво необхідні програми, вручив сертифікат на придбання спортивної форми збірній команді, яка представлятиме Донецьку область у фінальних змаганнях VII Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» в м. Ужгороді.

Керівництво Регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» вручило командам-переможцям пам’ятні подарунки.

Сьома Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» в Донецькій області, безумовно, запам’ятається її учасниками високим рівнем підготовки до масових змагань комунальної установи спортивно - оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» (директор М.Юрко), роботою головної суддівської колегії (головний суддя М.Войцеховський), виступом аматорських колективів Центру культури та дозвілля ім.Є.Мартинова (директор – Н.Бітюкова) та Школи мистецтв м.Бахмут (директор - Є.Гринь).

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області вітає переможців та учасників спартакіади та бажає міцного здоров`я, великих здобутків, наполегливості, наснаги та нових перемог!

Від імені оргкомітету Спартакіади щирі слова подяки висловлюємо управлінню з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради, працівникам швидкої медичної допомоги, Благодійному Фонду «ДАР», ФОП Зіпір В.С., ТОВ «Бахмут-Хліб», ТОВ «Школярик» за сприяння в проведенні змагань.

                                                            

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

«Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.05.2019 по 31.05.2019

 

У травні 2019 року спеціалістами відділення:

§  прийнято 441 заява - розрахунок від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку або профзахворювання по 1506 листкам непрацездатності на суму 5 279 694,46 грн., у тому числі:

 – допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 041 190,00 грн.;

 – допомоги по вагітності та пологах –  1 193 911,32 грн.;

o допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання на загальну суму 15 893,14 грн.;

o допомоги на поховання  - 28 700,00 грн.

§ прийнято 362 повідомлення від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1827 листкам непрацездатності;

§ в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 24,5 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 2,4 тис. грн.;

§ проведено  страхових  виплат 1984  потерпілим  (членам їх сімей)  на загальну суму 7 683 535,46 грн., у т. ч. 1254 внутрішньо переміщеним   особам  на   суму 5 789 438,09 грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 7 373 971,02 грн.;

      - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 279 656,72 грн.;

      - одноразових виплат (у разі стійкої втрати професійної працездатності, смерті потерпілого) – 30 207,72 грн.;

§ проведена індексація грошових доходів 7 потерпілим (членам їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 685,89 грн.;

§ сформована 1 особова справа  та призначені страхові виплати.

Станом на 03.06.2019 до ДКСУ подано платіжні доручення на перерахування коштів (допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання) страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 11.04.2019 включно.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

 «Випадки відмови в оплаті листка непрацездатності

 

Кодекс законів про працю України гарантує кожному працюючому громадянину право на матеріальне забезпечення у разі хвороби або втрати працездатності.

Підставою для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Іншими словами, без листка непрацездатності допомогу з тимчасової непрацездатності не призначать.

Рішення про призначення матеріального забезпечення за листком непрацездатності приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, яка створюється на кожному підприємстві, в будь-якій установі, організації. До складу цієї комісії входять як представники адміністрації підприємства, установи, організації, так і представники застрахованих осіб.

Однак комісія із соціального страхування може також приймати рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення та припиненні його виплати.

Статтею 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-ХІV  визначено вичерпний перелік таких причин.  Серед них:

·        настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;

·        за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням;

·        порушення режиму лікування застрахованими особами;

·         у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею злочину;

·         у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;

·        за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

·        за час примусового лікування, призначеного за постановою суду.

Крім того, згідно з Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 13, комісії наділені повноваженнями перевіряти організацію медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом.

У свою чергу, застраховані особи зобов’язані надавати роботодавцю достовірні документи, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення. У разі виникнення підозри щодо обґрунтованості видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення, комісія може звертатися до управління виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

За довідками звертатись до Бахмутського міського відділення за адресою:

вул. Б.Горбатова, 4 каб.1 або за телефоном: (0627) 44-53-79.

 

 

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

Прийшов час надавати електронні документи до Фонду соціального страхування

Щоденно з 8-00 до 16-00

Без черг та очікувань

Безкоштовно

Для подання заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосу­ванням ЕЦП до Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України страхувальнику необхідно укласти договір про подання електронних документів до Фонду за місцем реєстрації.

 

Довідки за телефоном:

(0627)445301; 445379

 

 

«До уваги постраждалих від нещасних випадків на виробництві!

Щорічно Фондом соціального страхування України проводиться Всеукраїнська спартакіада серед осіб з інвалідністю, отриманою на виробництві, «Сила духу». Метою проведення змагань є підтримка у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство.

Відбірні регіональні змагання сьомої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» в Донецькій області відбудуться у другій декаді червня 2019 року у м.Бахмут на базі комунальної установи спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург».

Змагання будуть проводитись з наступних видів спорту:

-  Армспорт,

-  Бомбаскет,

-  Гирьовий спорт,

-  Дартс,

-  Настільний теніс,

-  Шахи.

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області запрошує потерпілих на виробництві  прийняти участь у складі команди Бахмутського міського відділення в регіональних змаганнях сьомої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу».

За довідками звертатись до Бахмутського міського відділення за адресою:

вул. Незалежності, 41 каб.1 приймальня  або за телефоном: (0627) 44-56-60.

                                                            

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

«Комісія (уповноважений) із соціального страхування має бути

 на кожному підприємстві

 

Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-IV (далі — Закон № 1105) рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою — підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування регулює Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджене постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

Головними обов`язками комісії (уповноваженого) є прийняття рішень про призначення або відмову в призначенні допомоги за рахунок коштів Фонду соціального страхування (допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання).

Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць.

Крім того, комісія (уповноважений) зобов’язана:

ü   розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення;

ü   здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем;

 

ü   вживати заходів по своєчасному наданню на підприємстві застрахованим особам матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;

 

ü   брати участь у перевірках, що здійснюються на підприємстві Фондом соціального страхування.

До повноважень комісії (уповноваженого) із соціального страхування також відноситься:

ü   проведення щоквартально аналізу використання коштів Фонду на підприємстві та аналізу рівня захворюваності, надання пропозицій щодо його зниження роботодавцю та представнику застрахованих осіб;

ü   участь у перевірках організації медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом, що обслуговує підприємство, дотримання хворими призначеного режиму лікування;

ü   ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють, а також осіб, які отримали листки непрацездатності у зв'язку із невиробничими травмами та ін.

 

Слід зазначити, що відповідно до статті 32 Закону № 1105 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження. Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення.                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

Інформація з прикордонних питань

(для використання під час проведення комплексу

організаційно – практичних заходів «Профілактика»)

 

 

Відповідно до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року  № 2268-VIII, тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях визнано частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль.

Конкретний Перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях затверджений Указом Президента України від 07 лютого 2019 року № 32/2019. 

Таким чином, з 09 лютого 2019 року (з дня набрання чинності Указом Президента України) перетинання неконтрольованої українською владою ділянки державного кордону України кваліфікується як в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї.    

 

Тим же Законом (стаття 12) встановлено, що в’їзд осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзд осіб, переміщення товарів з таких територій здійснюються через КОНТРОЛЬНІ ПУНКТИ В’ЇЗДУ - ВИЇЗДУ.

Вичерпний перелік контрольних пунктів в’їзду – виїзду визначений  Додатком 1 до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей,  затвердженого наказом першого заступника керівника АТЦ при СБУ (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей від 14.04.2017 № 222 – ог  (із змінами та доповненнями):

1)        Дорожній коридор «Стаханов-Золоте-Гірське-Лисичанськ» - КПВВ «Золоте»;

2)        Дорожній коридор «Горлівка-Бахмут» - КПВВ «Майорське»;

3)        Дорожній коридор «Донецьк-Курахове» - КПВВ «Мар’їнка»;

4)        Дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)» - КПВВ «Новотроїцьке»;

5)        Дорожній коридор «Новоазовськ-Покровськ-Талаківка-Маріуполь» - КПВВ «Гнутове» (с. Пищевик);

6)        Дорожній коридор «Станиця Луганська - Щастя - Новойдар» - КПВВ «Станиця Луганська».

 

За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 204 – 2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (штраф від 1700 до 8500 грн.).

 

Режимні правила

в контрольних пунктах в’їзду – виїзду

Краматорського прикордонного загону 

 

Режимні правила визначені:

Технологічними схемами здійснення пропуску через лінію зіткнення осіб, транспортних засобів та вантажів… в контрольному пункті в’їзду – виїзду «Мар`їнка та в контрольному пункті в’їзду – виїзду «Майорське»».

Вказані технологічні схеми затверджені начальником штабу Антитерористичної операції 10.07.2017 року і є чинними на сьогоднішній день.

Зокрема, під час перебування у КПВВ особам,  забороняється:

- самостійно, без дозволу уповноважених службових осіб підрозділу ДПСУ та ДФСУ, якщо це не заборонено іншими контрольними органами і службами, залишати транспортні засоби чи здійснювати у них посадку;

- самостійно, без дозволу уповноважених службових осіб підрозділу ДПСУ та ДФСУ заходити в службові приміщення в КПВВ;

- без дозволу представників ДПСУ залишати КПВВ;

- під час проходження визначених законодавством видів контролю в КПВВ вживати алкогольні напої та палити в не відведених для цього місцях;

- своїми діями та розміщенням транспортних засобів, багажу (вантажів) створювати перешкоди для виконання службових обов’язків працівниками контрольних органів і служб, обслуговуючим персоналом транспортних засобів, проходження пасажирами визначених видів контролю;

- пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожі, технічні пристрої та обладнання, інформаційні щити та інше майно;

-порушувати рядність руху, змінювати напрям руху в’їзд/виїзд, перевищувати швидкість руху, здійснювати проїзд без зупинки лінії контролю, зупиняти транспортні засоби в не визначених місцях;

- перебувати в КПВВ без документів на право перетинання лінію зіткнення;

- починати рух транспортного засобу до закінчення контрольних процедур і без дозволу посадової особи ДПСУ.

Пасажири та обслуговуючий персонал транспортних засобів, що в'їхали на територію КПВВ, мають право:

- бути присутніми під час огляду транспортних засобів, вантажів і багажу, що їм належать, а також відбору зразків проб речовин і матеріалів, що їм належать, для експрес-аналізу відповідними компетентними органами;

- отримувати від уповноважених службових осіб підрозділу ДПСУ та інших компетентних органів усні роз'яснення в разі тимчасової відмови їм у в'їзді на територію проведення  антитерористичної операції та виїзду з неї.

За порушення режимних правил в КПВВ передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 202 Кодексу України про адміністративне правопорушення (штраф від 119 до 170 грн.).

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2015 року «Про деякі питання підвищення національної безпеки України»

в межах території Артемівського, КостянтинівськогоМар’їнського районів Донецької області з 10 лютого 2015 року встановлено контрольовані прикордонні райони і запроваджено прикордонний режим.

 

 Правила прикордонного режиму встановлені Положенням про прикордонний режим, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України  від 27.07.1998 р. № 1147 (зі змінами та доповненнями)

Відповідно до пункту цього Положення контроль за додержанням прикордонного режиму у контрольованому прикордонному районі здійснює  Державна  прикордонна  служба  у  взаємодії  з  органами Національної поліції.

Основні правила прикордонного режиму

п. 7.  Громадяни  України  в'їжджають  у  … контрольований  прикордонний  район,  перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

п. 8.   Іноземці   та   особи   без  громадянства  в'їжджають…   у контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують  особу та підтверджують законність  перебування  на території  України. 

п. 10.  Особи,  зазначені у  пунктах 7 та 8 цього Положення, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів Національної  поліції, зобов'язані пред'являти відповідні документи, передбачені цими пунктами.

п. 11.  З  метою виявлення порушень законодавства з прикордонних
питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою
злочинністю у контрольованому прикордонному районі, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції,  мають право у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби. 

 

Крім того, відповідно до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306

2. Обов’язки та права водіїв механічних транспортних засобів:

2.4-3 На ділянках доріг у межах контрольованого прикордонного району на вимогу уповноваженої особи Держприкордонслужби України водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:

а) пред’явити для перевірки документи, зазначені в підпункті «б» пункту 2.1.

б) дати можливість оглянути  транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.  

 

За порушення прикордонного режиму передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 202 Кодексу України про адміністративне правопорушення (штраф від 119 до 170 грн.).

 

Права та обов’язки Державної прикордонної служби України визначені статтями 19 та 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України».  

Зокрема, покладаються обов’язки (витяг):

5) організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами;

11) контроль за дотриманням прикордонного режиму;

16) здійснення самостійно або у взаємодії з органами Національної поліції і органами Служби безпеки України в межах контрольованих прикордонних районів контролю за дотриманням іноземцями та особами без громадянства, …   установлених правил перебування на її території;…

Надається право (витяг):

12) вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України;

13) у випадках та в порядку, передбачених законами України, розглядати справи про правопорушення, накладати стягнення або передавати матеріали про правопорушення на розгляд інших уповноважених органів виконавчої влади або судів;

15) здійснювати на підставах та в порядку, установлених законами, особистий огляд затриманих, а також оглядати і в разі потреби вилучати речі, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду здоров'ю людей;

19)  зупиняти та оглядати в межах контрольованих прикордонних районів самостійно транспортні засоби, а також перевіряти документи, що посвідчують особу водія та пасажирів…  

 

             Правила перебування на  території України

іноземців та осіб без громадянства

 

Відповідно до Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (далі - ОБГ) на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 150:

п. 2. Іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:

2) не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду з держав з безвізовим порядком в’їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;…

п. 5. Строк перебування іноземців та ОБГ на території України, паспортні документи або документи, що підтверджують ОБГ, яких зареєстровано посадовою особою Держприкордонслужби в пункті пропуску при прибутті в Україну, продовжується територіальними органами або підрозділами ДМС.

 

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 321:

п. 2. Посвідка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, видається на строк 10 років.

посвідка на постійне проживання, що не містить безконтактного електронного носія, оформлена на бланку у виді книжечки та видана на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 р., є чинною протягом строку, на який її було видано.

п. 7. Обмін посвідки здійснюється у разі:

5) досягнення іноземцем або ОБГ 25- або 45-річного віку (у разі, коли іноземець або ОБГ документовані посвідкою, що не містить безконтактного електронного носія у виді книжечки).

 

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 322:

п. 2. Посвідка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, видається як правило на 1 рік.

посвідка на тимчасове проживання, що не містить безконтактного електронного носія, оформлена на бланку  у виді книжечки та видана на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 р., є чинною протягом строку, на який її було видано.

п. 7. Обмін посвідки здійснюється у разі:

3) закінчення строку дії посвідки;

п. 19. У разі закінчення строку дії посвідки документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії.  

п. 67. Після закінчення строку дії посвідки іноземець та ОБГ зобов’язані в семиденний строк зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України. При цьому посвідка здається підрозділу ДМС.

 

За порушення правил перебування іноземців та ОБГ в Україні   передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 203 Кодексу України про адміністративне правопорушення (попередження або штраф від 1700 до 5100 грн.).

 

Крім того, відповідно до статті 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземцям та ОБГ забороняється в'їзд в Україну:

п.1. … якщо іноземець або ОБГ не виконали рішення органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення… (не сплачено штраф, накладений Державною прикордонною службою України Краматорським прикордонним загоном);

якщо така особа з порушенням встановленого законодавством України порядку здійснила в’їзд на тимчасово окуповану територію України…  чи виїзд з них або вчинила спробу потрапити на ці території поза контрольними пунктами в’їзду-виїзду…

п. 3. Рішення про заборону в'їзду в Україну приймається строком на три роки Краматорським прикордонним загоном.

У разі невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну іноземцям та ОБГ забороняється подальший в’їзд в Україну на десять років, що додається до частини строку заборони в’їзду в Україну, який не сплив до моменту прийняття повторного рішення про заборону в’їзду в Україну.

 

 

Відповідальність

за вчинення адміністративних правопорушень, протидію яким віднесено до компетенції Держприкордонслужби України     

 

Кодекс України про адміністративні правопорушення (витяг)

 

Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних… із здійсненням прикордонного контролю в контрольних пунктах в’їзду-виїзду тягне за собою:

штраф від 850 до 1700 грн.

або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку,

або адміністративний арешт на строк до 15 діб

(Стаття 185-10 частина 1)  

Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене частиною першою цієї статті тягне за собою:

штраф від 1700 до 5100 грн.

або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб (Стаття 185-10 частина 2).

 

Порушення прикордонного режиму, … режимних правил у контрольних пунктах в’їзду - виїзду тягне за собою штраф від 119 до 170 грн. (Стаття 202).

 

Порушення іноземцями та ОБГ правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України, тобто:

проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився,

або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України,

або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання,

або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання

або працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, тягнуть за собою штраф від 1700 до 5100 грн.  

(Стаття 203 частина 1).

Недодержання іноземцями та ОБГ встановленого порядку реєстрації

або проживання на території України за недійсними документами чи документами, строк дії яких закінчився,

або порушення встановленого терміну перебування в Україні, виявлені в … контрольних пунктах в'їзду-виїзду, тягнуть за собою:

попередження

або штраф від 1700 до 5100 грн.

(Стаття 203 частина 2).

 

Умисне невиконання іноземцем або ОБГ рішення уповноваженого державного органу про заборону в'їзду в Україну, тягне за собою штраф від 1700 до 5100 грн.

(Стаття 203-1).

 

Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї тягне за собою штраф від 1700 до 5100 грн.

(Стаття 204-2 частина 1).

Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене частиною першою цієї статті, тягнуть за собою штраф від 5100 до 8500 грн.  (Стаття 204- 2).

 

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

(Стаття 307 частина 1).

У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення п’ятнадцятиденного строку,   надсилається правопорушником органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.

(Стаття 307 частина 4).

 

У разі несплати штрафу у п’ятнадцятиденний строк, у порядку примусового виконання органами державної виконавчої служби стягується з правопорушника подвійний розмір.

(Стаття 308).

 

Уповноважені посадові особи Держприкордонслужби України можуть стягувати накладені ними штрафи незалежно від їх розміру в контрольних пунктах в’їзду-виїзду виключно за допомогою безготівкових платіжних терміналів, які встановлені в КПВВ «Марїнка» та «Майорське».

(Стаття 222 -1).

 

Кримінальна відповідальність

відповідно до Кримінального Кодексу України

 

Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

(Стаття 263 частина 1). 

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – штраф до 850 грн.

або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин,

або арешт на строк від трьох до шести місяців,

або обмеження волі на строк від двох до п'яти років,

або позбавлення волі на строк до трьох років

(Стаття 263 частина 2). 

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

 

Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту - обмеження волі на строк до трьох років

або позбавлення  волі на строк до трьох років.

(Стаття 309 частина 1). 

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених  статтями 307, 308, 310, 317 цього Кодексу, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років

(Стаття 309 частина 2). 

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені із залученням неповнолітнього, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах – позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.

(Стаття 309 частина 3). 

 

Використання завідомо підробленого документа  - штраф до 850 грн. (перетинання лінії розмежування в КПВВ за підробленими документами )

або арешт на строк до шести місяців,

або обмеженням волі на строк до двох років.

 (Стаття 358 частина 4).

 

Стаття 369. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі

Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їм влади чи службового становища – штраф від 5100 до 11900 грн.

або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років,

або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років.

(Стаття 369 частина 1).

Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно –   позбавлення волі на строк від трьох до шести років із штрафом від 5100 до 17000 грн., з конфіскацією майна або без такої

(Стаття 369 частина 2).

Діяння, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо неправомірна вигода надавалась службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осібпозбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої

 

(Стаття 369 частина 3).

 

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій у 2019 році

 

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує про початок в Бахмутському районі оздоровчої кампанія 2019 року.

Розпорядженням голови Бахмутської райдержадміністрації від 01.02.2019 № 52 функція реалізації на території району державної соціальної політики з оздоровлення та відпочинку дітей передана до управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації (далі - управління).

Звертаємо увагу, що оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, відбувається не лише влітку. Протягом року діти пільгових категорій мають можливість відпочити у ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ) та ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса). Путівки надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яку вносять батьки відповідно до пільгової категорії дитини.

Управління забезпечує оздоровлення дітей пільгових категорій відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», зокрема:

дітей-сиріт;

дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування;

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей із багатодітних сімей;

дітей із малозабезпечених сімей;

дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;

дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

талановитих та обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

дітей - учасників дитячих творчих колективів і спортивних команд.

Вікова категорія дітей - від 7 до 17 років включно.

Основні умови: відсутність протипоказань за станом здоров’я, наявність карти щеплень, форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», оформлена належним чином за три дні до початку оздоровчої зміни. За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році іншими уповноваженими установами.

Подавати заяви до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на оздоровлення та відпочинок дітей можуть батьки або особи, які їх замінюють. Для забезпечення дитини путівкою необхідно надати документ, який посвідчує особу дитини (свідоцтво про народження або паспорт громадянина України), а також документи, які підтверджують належність дитини до пільгової категорії.

За більш детальною інформацією щодо умов та переліку необхідних документів для отримання пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок дітей батькам та особам, що їх заміщують, необхідно звернутись до управління праці та ссоціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Бахмут, вул. Миру, 69 (кабінет № 11), або за телефоном (06274) 47155.

 

 

 

 

 

«Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.02.2019 по 28.02.2019

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 7459 страхувальників. У лютому 2019 року спеціалістами відділення:

§ взято на облік 81 страхувальник;

§ знято з обліку 95 страхувальників;

§ підписано та внесено до ЄІАС 8 договорів про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України;

§  прийнято 408 заяв - розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку або профзахворювання по 2 080 листкам непрацездатності на суму 5 440 990,71 грн., у тому числі:

-    допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 933 063,51 грн.;

-    допомоги по вагітності та пологах –  464 343,40 грн.;

-  допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання на загальну суму 23 083,80 грн.;

-  допомоги на поховання  - 20 500,00 грн.

§ прийнято 311 повідомлень від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1847 листкам непрацездатності;

§ в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 2,1 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 2,3 тис. грн.;

§ проведено  страхових  виплат 1985  потерпілим  (членам їх сімей)  на загальну суму 7 006 977,17 грн., у тому числі 1250 внутрішньо переміщеним особам на суму 5 580 636,29грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 6 752 316,16 грн.;

      - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 254 661,01 грн.;

§ проведена індексація грошових доходів 12 потерпілим (членам їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 1 541,42 грн.;

§ сформована 1 особова справа потерпілого та призначені страхові виплати;

Станом на 01.03.2019 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 29.01.2019.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

 

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

«Графік роботи

 Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції

 Фонду соціального страхування України в Донецькій області

 з 01.04.2019 року

 

  Початок робочого дня (з понеділка по п`ятницю) – 8.00

  Перерва для відпочинку та харчування – з 12.00 – 12.48

              Закінчення робочого дня (з понеділка по  четвер) – 17.00

                                                                                   п`ятниця – 16.00

 

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

ІНФОРМАЦІЯ

«Бахмутським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області проведено перерахунок страхових виплат потерпілим на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 20 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», в якій затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 01 березня 2019 року у розмірі 1,05.

Всього проведено перерахунок 1976 потерпілим, з них:

1932 потерпілим встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 3200,00 грн. з урахуванням ступеня втрати працездатності;

7 потерпілим - сума перерахованої страхової виплати обмежена, бо не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 19210,00 грн.;

2 потерпілим - сума перерахованої страхової виплати вже обмежена на дату перерахунку (1 особа –19210,00 грн., 1 особа - 21412,53 грн.).

Сума щомісячної страхової виплати вищевказаним потерпілим до перерахунку складала 7 021 358,23 грн., після перерахунку – 7 376 566,23 грн., таким чином, сума зростання складає 355 208,00 грн., при цьому коефіцієнт зростання  - 1,051, або 5,06 %.

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області» 

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту

 

 Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій, повідомляємо про оприлюднення проекту регуляторного акту – проекту рішення Світлодарської міської ради  «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність на території Світлодарської міської ради на 2020 рік».

 

 Розробник – начальник відділ економіки, прогнозування та підтримки підприємництва Світлодарської міської ради.

 

Проект регуляторного акта спрямований на:

-упорядкування відносини між органами місцевого самоврядування та фізичними особами-підприємцями з питань сплати єдиного податку за видами господарської діяльності;

-забезпечення удосконалення процедури застосування спрощеної системи оподаткування, запобігання ухиленню від оподаткування,

           -встановлення ставок єдиного податку, які б дозволили забезпечити сталі надходження до міського бюджету для вирішення соціально- економічних питань.

 

Проект рішення Світлодарської міської ради  «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність на території Світлодарської міської ради на 2020 рік» та аналіз його регуляторного впливу буде розміщено на офіційному сайті Світлодарської міської ради: http://svitlodarsk-rada.dn.ua/ в розділі «Регуляторна політика».

 

Строк приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу його регуляторного впливу.

 

Пропозиції та зауваження до проекту регуляторного акта «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність на території Світлодарської міської ради на 2020 рік» та аналізу регуляторного впливу просимо надавати в письмовій формі за адресою:

 84792, Донецька обл., Бахмутський район, м.Світлодарськ, пр-кт Миру, 5

та на електронну адресу Світлодарської міської ради: 26319615@mail.gov.ua

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення регуляторних актів:

1.  Проект рішення Світлодарської міської ради « Про встановлення земельного податку  на території Світлодарської міської ради на 2020 рік». Проект передбачає оподаткування земельних ділянок  , що розташовані на території Світлодарської міської ради та перебувають у власності, або у користуванні  фізичних або юридичних осіб.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

            2. Проект рішення Світлодарської міської ради «Про встановлення ставок податку  на  нерухоме майно, відмінне від  земельної ділянки, на території Світлодарської міської ради на 2020 рік» Проект передбачає оподаткування житлової та нежитлової нерухомості на території Світлодарської міської ради на 2020 рік.

            Проекти рішеннь Світлодарської міської ради разом із відповідним аналізом будуть оприлюднені на фіційному сайті Світлодарської міської ради в розділі "Регуляторна політика".                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Строк приймання пропозицій та зауважень до регуляторного акту становить 31 день з моменту оприлюднення  проекту рішення та аналізу регуляторного акта.

Пропозиції та зауваження до регуляторних актів в письмовій формі просимо надсилати вказуючи адресата « Світлодарська міська рада» за адресою: 84792, проспект  Миру, 5, м. Світлодарськ,  Бахмутський район Донецька область, каб. № 21, або на

 електронну адресу: E-mail: 26319615@mail.gov.ua
Розробник – юрисконсульт, спеціаліст I категорії.

«Страхові виплати потерпілим та членам їх сімей  у 2018 році

 

У 2018 році Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області забезпечило 2015 потерпілих на виробництві та членів їх сімей щомісячними страховими виплатами, в тому числі 1274 внутрішньо переміщених осіб на суму 89 359,7 тис. грн., що на 28,6 % більше ніж в минулому році.

У структурі страхових виплат, здійснених у 2018 році, основна частина припадає на:

- щомісячні страхові виплати – 84 789,75 тис. грн., що становить 94,9 % витрат на страхові виплати;

- щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника – 3 413,57 тис. грн., що становить 3,8 %;

- одноразова допомога (у разі стійкої втрати професійної працездатності, смерті потерпілого)– 618,5 тис. грн. (0,7 %);

- допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві – 530,98 тис. грн. (0,59 %);

- відшкодування вартості поховання потерпілого та повязаних з цим ритуальних послуг – 6,92 тис. грн. (0,008%).

Сума витрачених коштів на щомісячні страхові виплати потерпілим в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку за 2018 рік збільшилась на 18 679,71 тис. грн., або на 28,3 % більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Сума витрат щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, в порівнянні з 2017 роком збільшилась на 589,6 тис. грн., або 20,9 %.

За  2018 рік сума видатків на виплату одноразової допомоги (у разі стійкої втрати професійної працездатності, смерті потерпілого) в порівнянні з 2017 роком збільшилась на 409,3 тис. грн., або 195,7 відсотків.

Слід зазначити, що у 2018 році на 92,4 % (260,97 тис. грн.) зросли витрати на відшкодування допомоги по тимчасовій непрацездатності потерпілих.

Протягом року було сформовано 12 нових особових справ.

Упродовж 2018 року працівниками Бахмутського міського відділення забезпечено своєчасне та в повному обсязі надання страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

1\clip_image001.jpg" o:href="https://www.pfu.gov.ua/content/uploads/2017/12/pfu_gerb.jpg"/>                 ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ - ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ!

З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) монетизовані житлові субсидії пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України.

Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору.

Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку АТ «Укрпошта» означені кошти будуть виплачуватись готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

Період здійснення виплати монетизованих субсидій буде синхронізовано з датами виплати пенсій. Тобто кожен пенсіонер - одержувач субсидії отримає гроші у встановлену за графіком виплати пенсії дату впродовж виплатного періоду (з 4 по 25 число місяця).

Нарахування сум субсидій, як і раніше, буде проводитись органами соцзахисту області.

Звертаємо увагу!

 1. Для отримання монетизованих субсидій надавати додаткові документи до територіальних управлінь Пенсійного фонду області не потрібно.
          2. Виплата житлових субсидій органами Пенсійного фонду області буде здійснюватись на підставі визначених структурними підрозділами органів соціального захисту населення даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерів.
           3. По всіх питаннях, пов’язаних з визначенням права на субсидію або її розмір потрібно звертатись до відповідного органу соцзахисту.

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ з 01.03.2019

З 1 березня 2019 року буде проведено автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто         осучаснення пенсій.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року.
          Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень зарплати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні - спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься розмір пенсії.

При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який враховано для обчислення пенсії - 3764,40 грн., збільшиться на 17 відсотків та складе 4404,35грн.

Важливо! Перерахунки з 01.03.2019 будуть проведені автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій області.

 

1\clip_image003.jpg" o:title="Безымянный" croptop="9480f" cropbottom="7339f" cropleft="1328f" cropright="39725f"/>  

 

«Аналіз надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування

України  Бахмутським міським відділенням у 2018 році

 

За 2018 рік Бахмутським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області прийнято 4 152 заяви - розрахунки, які надані  страхувальниками для фінансування матеріального забезпечення 11 737 застрахованим особам, працюючим на підприємствах, в організаціях та у фізичних осіб по 19 841 листкам непрацездатності. Із загальної кількості застрахованих осіб - 75,1% осіб отримали  допомогу  у зв’язку із загальним захворюванням, 11,2 % - у зв’язку з невиробничою травмою, 10,5% - по догляду за дитиною або  хворим членом сім’ї  та  3,2 % осіб – у зв’язку з вагітністю та пологам.

За 2018 рік сума витрат на всі види допомоги склала 51 486,9 тис. грн., у тому числі:                                                                    

- допомога по тимчасовій непрацездатності – 42 778,6 тис. грн., або 83,1 % суми витрат на матеріальне забезпечення;

- допомога по вагітності та пологах – 8 552,5 тис. грн., що становить 16,6 %;

- допомога на поховання – 155,8 тис. грн., (0,3 %).

Сума витрат на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду за 2018 рік порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 11 304,6 тис. грн., або на 22 відсотка.

Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у 2018 році збільшились на 10 463,8 тис. грн., або на 24,5 %, у порівнянні з 2017 роком. При цьому кількість оплачених днів тимчасової непрацездатності збільшилась на 1 895 днів і склала 183 553.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності станом на 01.01.2019 склав 233,06 грн., порівняно з 177,89 грн. попереднього року, тобто зріс на 23,7 відсотка.

Сума витрат Фонду на виплату допомоги по вагітності та пологах за 2018 рік у порівнянні з 2017 роком зросла на 864,3 тис. грн., або на 10,1 відсотків. При цьому кількість оплачених днів по вагітності та пологах порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 3 949  днів, або на 7,6 відсотка.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах станом на 01.01.2019 склав 182,03 грн., проти 150,95 грн. за 2017 рік, тобто зріс на 17,1 відсотків.

Сума витрат Фонду на виплату допомоги на поховання у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 23,5 тис. грн., або на 13 відсотків. Допомогу на поховання за 2018 рік виплачено по 38 страховим випадкам, що менше на 15 випадків у порівнянні з минулим роком.

Середній розмір допомоги на поховання за 2018 рік становить 4100,00 грн.

Відповідно Порядку надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління Фонду від 24.01.2017 № 8, на протязі 2018 року матеріальне забезпечення надано 14 особам по 26 листкам непрацездатності на суму 180,3 тис. грн.

Відповідно Порядку надання матеріального забезпечення  за рахунок коштів Фонду соціального страхування України застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця або незалежної професійної діяльності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від  10.10.2017 № 54, на протязі 2018 року матеріальне забезпечення надано 5 особам на загальну суму 29,6 тис. грн.,

З метою упередження неправомірних витрат коштів Фонду з 01.03.2018 проводиться опрацювання заяв – розрахунків страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам до моменту фінансування страхувальника. Так, з березня по грудень 2018 року оброблено 21844 листків непрацездатності. За результатами опрацювання попереджено неправомірних витрат на суму 94,4 тис. грн., та встановлено недоплат на суму 62,8 тис. грн.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

 

«Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.01.2019 по 31.01.2019

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 7468 страхувальників. У січні 2019 року спеціалістами відділення:

§ взято на облік 41 страхувальник;

§ знято з обліку 74 страхувальника;

§ підписано та внесено до ЄІАС  13 договорів про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України;

§  прийнято 414 заяв - розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку або профзахворювання по 2 128 листкам непрацездатності на суму 5 685 568,47 грн., у тому числі:

 -  допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 923 170,00 грн.;

 -  допомоги по вагітності та пологах –  701 055,60 грн.;

-    допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання на загальну суму 61 342,87 грн.;

§ прийнято 364 повідомлення від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1978 листкам непрацездатності;

§ в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 8,8 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 2,0 тис. грн.;

§    проведено страхових виплат 1995 потерпілим  (членам їх сімей) на загальну   суму 7 056 356,36 грн., у тому числі 1256 внутрішньо переміщеним особам на суму 5 616 526,46грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 6 786 316,35 грн.;

      - одноразових виплат (у разі стійкої втрати професійної працездатності, смерті потерпілого) – 6939,61 грн.;

     - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 263 100,40 грн.;

§    проведена індексація грошових доходів 14 потерпілим (членам їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 2 016,18 грн.;

§    сформована 1 особова справа потерпілого та призначені страхові виплати;

§  прийнято звітність за формою Ф 4-ФСС з ТВП від 432 страхувальників;

§  виявлено 1 страхувальника, який надав недостовірну звітність щодо використання коштів Фонду за 2018 рік;

§    отримано суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за рахунок коштів Фонду, штрафних санкцій, адміністративних штрафів, донарахованих страхових внесків, інших надходжень  – 10,2 тис. грн.

Додатково інформуємо, станом на 01.02.2019 мають заборгованість зі сплати страхових коштів Фонду 20 страхувальників на загальну суму  8 150 462,62 грн., у тому числі страхувальники, які розташовані на тимчасово окупованій території, мають питому вагу в структурі цієї заборгованості, а саме 99,3 %. 

Станом на 01.02.2019 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 02.01.2019.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

 

«Забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання за кошти Фонду

 

Фонд соціального страхування України, керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове  державне соціальне страхування», фінансує витрати на санаторно-курортне лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо таку потребу визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації інваліда (ІПР).

Потерпілому, який став особою з інвалідністю, безоплатно  надається путівка для санаторно-курортного лікування, а також  компенсуються витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та назад.

На сьогоднішній день потерпілі самостійно обирають санаторно-курортний заклад, розташований на території України, відповідно до медичних показань за профілем лікування. З кожним потерпілим укладається тристоронній договір.

Список санаторно-курортних закладів за профілями лікування  оприлюднено на офіційному  веб-сайті Фонду соціального страхування.

Порядок  отримання санаторно-курортного лікування особами з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджено постановою правління Фонду соціального страхування  від 24.05.2017 № 33 (із змінами від 12.12.2018).

Періодичність отримання санаторно-курортного лікування становить для:

- осіб з інвалідністю І групи - щороку;

- осіб з інвалідністю ІІ групи - один раз на два роки або щороку, якщо це визначено ІПР;

- осіб з інвалідністю ІІІ групи - один раз на три роки, один раз на два або щороку, якщо це визначено  ІПР.

Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування в Бахмутському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області потерпілому, за умови перебування його на обліку, необхідно надати такі документи:

1.Заяву встановленої форми.

2.Оригінал довідки  МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні.

3. Довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою     № 070/о (термін дії довідки не більше 12 місяців з дати видачі).

4. Індивідуальну програму реабілітації інваліда.

5.Копію паспорта та ідентифікаційного коду потерпілого та особи, яка його супроводжує, якщо таку потребу визначено висновком МСЕК.

З 01.01.2019 року забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих у поточному році здійснюється в межах замовленої кількості путівок згідно із заявами, наданими потерпілими у 2018 році.

Звертаємо увагу потерпілих, у яких настає право на санаторно-курортне лікування у 2020 році, на необхідність надання заяви та відповідних документів на забезпечення санаторно-курортними путівками до 01.11.2019.

 Запрошуємо всіх потерпілих, які мають додаткову потребу в санаторно-курортному лікуванні, звертатися до Бахмутського міського відділення (м.Бахмут, вул. Незалежності, буд.41, відділ з організації медичної реабілітації каб.№4).

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

  

«Аналіз

травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях Бахмутського району

за  2018 рік

            

            За 2018 рік Бахмутським міським відділенням зареєстровано 17 нещасних випадків, що сталися на підприємствах Бахмутського району. Із них 8 - страхових   (Часовоярське регіональне управління КП «Компанія «Вода Донбасу», КЗ «Бахмутський районний будинок культури», ДП «АРТЕМСІЛЬ», ПАТ «ЧВК», ТОВ «Компанія ОБЕРІГ», СФГ «ОБЕРІГ»), по яким складено акти форми Н-1 (постраждало 10 осіб).

 В минулому році на підприємствах сталось 7 нещасних випадків зі смертельним наслідком (КП «Компанія «Вода Донбасу», ТОВ «ВОСТОКАГРО», ПАТ «ЧВК» - 2н.в., КНП «ЦПМСД Соледарської міської ради», ДНЗ №1 «ЛАСТІВКА Світлодарської міської ради», ПАТ «Центренерго» Вуглегірська ТЕС). Один із них визнаний пов’язаним з виробництвом.

Зареєстровано 2 групових (ріст 200 %) нещасні випадки з робітниками КП «Компанія «Вода Донбасу», ТОВ «Компанія ОБЕРІГ», СФГ «ОБЕРІГ», в яких постраждало 4 особи.

Зареєстрований  1 випадок професійного захворювання (ПАТ «ЧВК»).  

В порівнянні з 2017 роком в 2018 році кількість нещасних випадків в Бахмутському районі зросла на 6, з 11 до 17 відповідно.

            В комунальних, навчальних, дошкільних закладах  в  2018 році сталось 4 нещасних випадки проти 1 у 2017 р.

На  підприємствах агропромислового комплексу кількість  нещасних випадків не змінилась   в порівнянні з 2017 роком, але кількість постраждалих збільшилась з 2 до 3.

          Найбільша кількість нещасних випадків за 2018 рік сталась на 2 підприємствах:

-   комунальне підприємство "Вода Донбасу"(4 випадки);

- ПАТ "Часовоярський вогнетривкий комбінат"(4 випадки травматизму та 1 професійне захворювання)

Серед причин нещасних випадків в 2018 році домінують:

-         організаційні – 47% - (невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці)

-         психофізіологічні – 47% (особиста необережність потерпілого, алкогольне, наркотичне, токсикологічне сп’яніння)

-         технічні – 1,2% (незадовільний технічний стан обладнання, недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки).

               З  метою  контролю за станом профілактичної роботи, створенням безпечних і нешкідливих умов праці перевірено 10 підприємств. В результаті перевірок виявлено 56 порушень законодавчих актів про охорону праці, видано 10 приписів  керівникам підприємств. При перевірках звертається увага на забезпеченість працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, проведення на підприємствах медоглядів та їх якість.
               Щоквартально проводиться аналіз виробничого травматизму і професійної захворюваності, розробляються заходи щодо зниження їх рівня.
               Страховим експертом з охорони праці відділення надаються  консультації щодо  впровадження системи управління охороною праці на підприємствах, проводяться семінари,круглі столи для спеціалістів служб з охорони праці.

   Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області продовжує працювати над підвищенням рівня заходів, спрямованих на забезпечення  реалізації державної політики у сфері державного соціального страхування,профілактики  виробничого травматизму, створення безпечних умов праці на підприємствах, установах, організаціях.

 

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

  

Підсумки роботи Бахмутського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції         у Донецькій області за 2018 рік

        
         За минулий рік складено 2253 актових записів цивільного стану.       З них:

         - про народження - 385;
         - про смерть - 1446;
         - про шлюб - 267;
         - про розірвання шлюбу - 102;
         - про зміну імені – 14;

         * поновлено актових записів – 39

            з них про народження - 20

         Найпоширенішими жіночими та чоловічими іменами, які були надані дітям при державній реєстрації народження протягом 2018 року були:

     -   Аліна, Софія, Тетяна, Світлана, Варвара;

     -   Арсеній, Іван, Данило, Тарас, Максим ;

 

           Рідковживаними жіночими та чоловічими іменами є :    

     -    Стефанія, Євангеліна, Лія, Данелія, Єсенія;

     -    Крістіан, Гаврііл, Герман, Лев, Мирон

 

         Загальна кількість укладених шлюбів в 2018 році – 267, з них:
скористалися пілотним проектом «Шлюб за добу» - 85 пар;

         Проведено державну реєстрацію шлюбу виконкомами міських рад:

Світлодарської міської ради Бахмутського району - 33;
Сіверської міської ради Бахмутського району – 33;                                      Соледарської міської ради Бахмутського району - 37;
Часовоярської міської ради Бахмутського району – 45


         Найпоширеніший вік у якому громадяни вступають у шлюб серед жінок-
19-24 років, серед чоловіків - 30-35 років.

         Розірвали шлюб 102 пари, з них 93 шлюби було розірвано у відділі ДРАЦС (умови – відсутність спільних неповнолітніх дітей та взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу) та 9 за рішенням суду.
         Така кількість державної реєстрації розірвання шлюбу обумовлена  змінами в сімейному законодавстві. Зокрема, Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визначено , що шлюб розірваний судом вважається припиненим з моменту набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Тобто, рішення суду є остаточним документом . На підставі таких рішень протягом 2018 року проставлено 24 відмітки про розірвання шлюбу в актових записах про шлюб.

          Виконано 67 прохань, клопотань про надання правової допомоги, направлених до компетентних органів іноземних держав та отриманих для виконання,  відповідно до Конвенції про правову допомогу, підписану в Мінську 22 січня 1993 року.

 

         Видано повторно свідоцтв про народження, про смерть, про шлюб, про розірвання шлюбу та про зміну імені – 601.

         Видано витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян за 2018 рік – 881.

 

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області                                                                   Я.В.Носкова

 

«Оновлено порядок надання страхових виплат для

 внутрішньо переміщених осіб з 01 січня 2019 року

 

Постановою Правління Фонду соціального страхування України від 12 грудня 2018 року № 27 затверджено новий Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб. Відповідна постанова набрала чинності з 28 грудня 2018 року.

У разі зміни фактичного місця проживання (перебування) внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити протягом 10 календарних днів до дати  зміни місця фактичного проживання (перебування) (але не пізніш як за три дні до дня від'їзду) робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення, яке здійснює йому страхові виплати, страхові витрати на медичну та соціальну допомогу шляхом подання заяви особисто або надсилання рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви) про припинення йому виплат у зв’язку зі зміною місця проживання (перебування). Копія такої заяви або підтвердження надсилання рекомендованого листа подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за новим місцем фактичного проживання (перебування) одночасно з заявою на продовження страхових виплат.

Повернення зайво виплачених коштів (утримання) здійснюється відповідно до пункту 9 статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 - ХІV та Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 11, робочим органом виконавчої дирекції Фонду або його відділенням, яке здійснює страхові виплати на дату виявлення переплати.

За бажанням внутрішньо переміщена особа може звернутися з питань вирішення спору до спеціальних комісій Фонду.

У разі зміни фактичного місця проживання (перебування) внутрішньо переміщеної особи виплати у робочому органі виконавчої дирекції Фонду або його відділенні, в якому сформовано справу про страхові виплати, припиняються та за його заявою справа про страхові виплати передається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за місцем його подальшого проживання (перебування).

Для продовження раніше призначених страхових виплат внутрішньо переміщена особа подає такі документи:

заяву;

копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах рад (у разі наявності на момент подачі документів);

копію паспорта або документа, що посвідчує особу;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідний  контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Копії документів засвідчуються працівником управління (відділення) при пред’явленні оригіналів цих документів.

Потерпілий на виробництві або особа, що має право на страхові виплати, надає справу про страхові виплати, на підставі якої йому (їй) були призначені страхові виплати (за наявності).

Суми страхових виплат, які не виплачені за минулий період, виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Суми страхових виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, в яких зберігались справи про страхові виплати до початку антитерористичної операції та тимчасової  окупації українських територій, в порядку визначеному виконавчою дирекцією Фонду.                                                              

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

До уваги платників податків !

 ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що 22 січня  2019 о 10 годині   відбудеться СЕМІНАР для платників податків на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році та зміни у законодавстві» у приміщенні Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8. Додаткова інформація за телефонами 446002, 445986. 

З 01.01.2019 року розпочато кампанію декларування

доходів громадян за 2018 рік!

 

Громадяни мають подати річну декларацію про майновий стан і доходи до 01.05.2019 р, якщо вони у 2018 р. отримували:

окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2018 р. не утримувався  податок на доходи фізичних осіб;

доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів;

іноземні доходи;

інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01.05.2019 р. річну податкову декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2018 р., а також нарахувати та сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 % до 01.08.2019 р.

 

 

 

«Зміни щодо звітності по використанню коштів Фонду соціального страхування України у 2019 році

 

Шановні страхувальники !

Щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП за підсумками 2018 року страхувальники (роботодавці) мають подати одноразово (востаннє) до 21.01.2019.

Прийняття звітів страхувальників за формою Ф4-ФСС з ТВП за 2018 рік здійснюється відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4 за адресою: м.Бахмут, вул. Горбатова, 4, каб. 4.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

Ø    відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування  на початок кожного звітного кварталу  та оборотів по субрахунках у звітному кварталі;

Ø  наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року  та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків  з Фондом соціального страхування у звітному кварталі.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів посадові особи підприємств, установ, організацій, фізичні особи, які використовують найману працю, притягаються до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства. 

За І квартал 2019 року звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подавати вже не потрібно.

Водночас нагадуємо, що контроль за виплатою матеріального забезпечення працюючим залишається. Починаючи з 01 жовтня, діє нововведення, відповідно до якого страхувальники, які надсилають до Фонду заяви-розрахунки та отримують за ними фінансування, упродовж місяця подають у Фонд повідомлення про виплату коштів своїм співробітникам. У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду будуть здійснювати перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

 

Крім того, за І квартал 2019 року страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України, будуть подавати звіт до Фонду за новою формою.

Правлінням Фонду соціального страхування України прийнята постанова від 12.12.2018 № 28 «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» ( далі – постанова № 28), якою встановлено форму Звіту по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України. Документом об’єднано звіти про заборгованість зі сплати страхових коштів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду щокварталу до 10 квітня, 10 липня, 10 жовтня, 15 січня до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови № 28.

Тобто Звіт за І квартал 2019 року подається страхувальниками, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України, до 10 квітня 2019 року за своїм місцезнаходженням (місцем проживання).

При цьому зазначаємо, що у разі погашення страхувальником заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду до кінця звітного періоду, звітність до Фонду не подається.

Телефон для довідок: (0627) 44-53-01.

 

                              

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

«Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.12.2018 по 31.12.2018

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 6958 страхувальників. У грудні 2018 року спеціалістами відділення:

§ взято на облік 50 страхувальників;

§ знято з обліку 87 страхувальників;

§ підписано та внесено до ЄІАС  20 договорів про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України;

§  прийнято 391 заява - розрахунок від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам по 1 766 листкам непрацездатності на суму 4 392 465,52 грн., у тому числі:

 - допомоги по тимчасовій непрацездатності - 3 860 621,15 грн.;

 - допомоги по вагітності та пологах –  455 530,55 грн.;

- допомоги на поховання  - 20 500,00 грн.;

- допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на   виробництві або профзахворювання на загальну суму 55 813,82 грн.;

§ прийнято 282 повідомлення від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1235 листкам непрацездатності;

§ в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 9,6 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 1,5 тис. грн.;

§ проведено  страхових  виплат 2010  потерпілим  (членам їх сімей)  на загальну суму 7 264 140,94 грн., у тому числі 1268 внутрішньо переміщеним  особам  на суму     5 783 334,43 грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 6 991 034,44 грн.;

     - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 273 106,50 грн.;

§ проведена індексація грошових доходів потерпілих (членів їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 2 473,40 грн.;

§ сформовано 2 особові справи потерпілих та призначені страхові виплати;

§ отримано суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за рахунок коштів Фонду, штрафних санкцій, адміністративних штрафів  – 1 722,51 грн.

Додатково інформуємо, станом на 01.01.2019 мають заборгованість зі сплати страхових коштів Фонду 21 страхувальник на загальну суму  8 150 624 грн., у тому числі страхувальники, які розташовані на тимчасово окупованій території, мають питому вагу в структурі цієї заборгованості, а саме 99,25 %. 

Станом на 01.01.2019 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 05.12.2018 включно.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

 

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

«Система інформування роботодавцями про

здійснення виплат застрахованим особам в дії

 

 

З  01.10.2018 набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (далі - Порядок № 12),  відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису до Фонду соціального страхування України.

З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників наказом виконавчої дирекції Фонду від 25 вересня 2018 року № 442-од затверджено Примірний договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України.

Дія Договору поширюється на такі електронні документи:

- звіт Ф4-ФСС з ТВП за формою згідно із Порядком формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 № 4;

- заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за формами згідно із Порядком № 12.

Для приймання електронних документів від страхувальників Фонд соціального страхування України використовує існуючу Автоматизовану інформаційну систему приймання електронних документів, яка використовувалася для приймання звіту Ф4-ФСС з ТВП.

Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для подання електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальник вибирає самостійно.

З метою зменшення ризику затримок виплати матеріального забезпечення з 01 жовтня 2018 року впроваджено  систему оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення, яке дає змогу збільшити контроль Фонду за дотриманням роботодавцями прав застрахованих осіб. Повідомлення про проведення виплат за встановленою формою може бути надіслано роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, надіслано листом з повідомленням або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Строк надсилання повідомлення – упродовж місяця з дня проведення страхувальниками виплат застрахованим особам. 

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду будуть здійснювати перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

Основною перевагою подання електронних документів до Фонду соціального страхування є економія часу при поданні документів  в електронному вигляді, забезпечення ефективності використання робочого часу фахівців підприємств, організацій, установ м. Бахмута та Бахмутського району, оскільки заяви-розрахунки, повідомлення та звітність подаються без відвідування робочого органу Фонду.

З 01.10.2018 по 01.12.2018 до Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (далі - Бахмутське міське відділення) надійшло 315 повідомлень про виплату коштів застрахованим особам.

         Можливістю подання електронних документів до Фонду скористались вже 169 страхувальників, що перебувають на обліку в Бахмутському міському відділенні, які уклали договори про надання електронних документів до Фонду соціального страхування України.

Для  надання документів  в електронному вигляді необхідно лише укласти договір про подання електронних документів до Фонду. Зразок договору можна отримати за адресою: м. Бахмут, вул. Горбатова, 4, каб. № 4.

 

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

«Оплата листків непрацездатності по догляду за хворою дитиною

 

Підставою для отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування України є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Право на оплату листків непрацездатності по догляду за дитиною мають усі застраховані особи. Порядок видачі листків непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворим членом сім’ї або хворою дитиною врегульовано розділом 3 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (далі Інструкція № 455), згідно з якою листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд на період, протягом  якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

У разі якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності.

Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, то листок непрацездатності видається застрахованій особі за весь час перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною. Після виписки дитини зі стаціонару в гострому періоді захворювання листок непрацездатності видається або продовжується до одужання дитини, але в межах установленого терміну 14 календарних днів з урахуванням днів листка непрацездатності, що був виданий для догляду за дитиною до стаціонарного лікування.

Якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за нею, після закінчення максимального терміну листка непрацездатності, видається довідка за формою, встановленою МОЗ України.

Разом з цим п. 3.15 Інструкції № 455 визначено, що листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років.

Відповідно до частини третьої ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.1999 (далі Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, то допомога виплачується з першого дня за весь час її перебування у стаціонарі разом з хворою дитиною.

Розмір допомоги визначається на загальних підставах і залежить від страхового стажу.

Звертаємо особливу увагу, що довідки, видані застрахованій особі щодо здійснення догляду за хворою дитиною, не оплачуються.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до п. 3 ст. 30 Закону № 1105 рішення про призначення матеріального забезпечення приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації.

      Комісія (уповноважений) із соціального страхування зобов’язана розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення застрахованим особам.

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

  

 

 

 «Роз’яснення щодо питання відшкодування моральної шкоди потерпілим

 

 

 від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань з урахуванням висновків Верховного Суду

 

Відповідно до статей 21, 28, 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України» від 23.09.1999 № 1105-XIV (у першій редакції, чинній з 01.04.2001), обов'язок по сплаті страхової виплати за моральну шкоду, спричинену внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, покладався на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України. Зазначені норми були чинними з 01.04.2001 року по 2005 рік включно.

З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці». Цим законом внесено зміни до законодавчих актів України, а саме: Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від  23.09.1999 № 1105-XIV викладено в новій редакції з назвою  «Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно з ч. 8 ст. 36 цього Закону, відшкодування моральної (немайнової) шкоди потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань і членам їхніх сімей не є страховою виплатою та здійснюється незалежно від часу настання страхового випадку відповідно до положень Цивільного кодексу України та Кодексу законів про працю України.

З огляду на зазначену вище норму закону, законодавець визначився у питанні щодо виду страхових виплат та зазначив, що відшкодування моральної (немайнової) шкоди потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань і членам їх сімей не є страховою виплатою незалежно від часу настання страхового випадку, проте це не позбавляє названих осіб права на отримання такого відшкодування відповідно до положень Цивільного кодексу України та Кодексу законів про працю України, тобто за рахунок роботодавця.

Незважаючи на це, протягом 2015 – початку 2018 років до відділення управління виконавчої дирекції Фонду у місті Бахмут (після реорганізації – Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області) подавалися численні позовні заяви про відшкодування моральної шкоди у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, які були аргументовані тим, що первинно стійку втрату працездатності потерпілим було встановлено МСЕК на час дії первинної редакції Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV, якою передбачалося відшкодування моральної шкоди за рахунок коштів Фонду.

Верховний Суд поставив крапку у вирішенні зазначеного питання та у постановах від 16.05.2018 по справі № 219/5196/16-ц, від 30.05.2018 по справі № 219/9368/16-ц, від 13.06.2018 по справі № 219/1044/17 зазначив таку правову позицію: «Оскільки на час звернення до суду з відповідними позовними вимогами Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» покладав відповідальність за відшкодування моральної шкоди, незалежно від часу настання страхового випадку, на роботодавця і не передбачав можливості виплати Фондом відшкодування потерпілим від нещасних випадків на виробництві моральної шкоди, правові підстави для задоволення позову до Фонду відсутні».

     Крім того, суд звернув увагу на те, що потерпілі не позбавлені права звернутися до суду за захистом своїх прав щодо відшкодування моральної шкоди у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, з вимогами до роботодавця, виходячи із положень ст. 1167 Цивільного Кодексу України та ст. 2378-1 Кодексу законів про працю України.

 

                                                             

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 РОЗМІЩЕННЯ ВІДЕОРОЛИКІВ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ В РАМКАХ

ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»:

 

1.      Блог Міністра юстиції Павла Петренка права та обов’язки батьків щодо власних дітей

https://www.youtube.com/watch?v=mpcc7fAPruQ

 

2.      Брифінг Міністра юстиції Павла Петренка: законопроекти #ЧужихДітейНеБуває №8294, 8295, 8296

https://www.youtube.com/watch?v=_g5-lExc1Zo

 

3.      Відеоблог Міністра юстиції Павла Петренка про новації другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває

 

https://www.youtube.com/watch?v=QF-tjueR0Pk

 

4.      Відеоблог Міністра юстиції Павла Петренка про Закон #ЧужихДітейНеБуває

 

https://www.youtube.com/watch?v=b5MU3V0C0JY

 

 

 

«Призначення страхових виплат у разі настання нещасного випадку

на виробництві або професійного захворювання

 

Категорія осіб, які мають право на отримання страхових виплат

Потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві або отриманого професійного захворювання, яким МСЕК первинно встановлений відсоток втрати працездатності.

 

Справа про страхові виплати  формується

За бажанням потерпілого в робочих органах виконавчої дирекції Фонду за місцем знаходженням роботодавця або за місцем проживання потерпілого (членів його сім’ї).

Перелік документів, необхідних для отримання страхових виплат

Ø  заява потерпілого про призначення страхових виплат;

Ø  акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 (якщо стався нещасний випадок);

Ø  акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Н-5 (якщо такий складався);

Ø  акт розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4 (якщо таке встановлено);

Ø  рішення суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (якщо було засідання суду з цього питання);

Ø  висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності;

Ø  довідка про середню заробітну плату (доход);

Ø  копія трудової книжки або витяг з неї, засвідчені страхувальником або підписом працівника робочого органу виконавчої дирекції Фонду при пред’явленні оригіналу;

Ø  довідка про розмір пенсії по інвалідності (якщо вона призначена) унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (у тому числі про розмір одержуваних надбавок), якщо пенсія призначена до 11.10.2017;

Ø  довідка будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів або пансіонату для ветеранів війни та праці про розмір вартості утримання потерпілого в ньому;

Ø  протокол засідання комісії з питань охорони праці підприємства, а у разі, якщо вона не створена на підприємстві, комісії з питань вирішення спорів при робочих органах виконавчої дирекції Фонду про відсоток зменшення розміру одноразової допомоги потерпілому на виробництві (у разі встановлення комісією з розслідування нещасного випадку, що ушкодження здоров’я настало не лише з причин, що залежать від роботодавця, а і внаслідок порушення застрахованою особою нормативних актів про охорону праці).

Якщо потерпілий за станом здоров’я чи з інших причин не може одержати вищезазначені документи, їх одержує та подає відповідний страховий експерт робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

Робочий орган, до якого звернувся потерпілий (члени його сім’ї), призначає та проводить страхові виплати (одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілого; щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (щомісячну страхову виплату); одноразову допомогу в разі смерті потерпілого; щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого). 

 

Строки призначення страхових виплат

Приймається відповідне рішення у десятиденний строк, не враховуючи дня надходження останнього документа.

Строки виплат

Одноразова допомога виплачується в місячний строк з дня визначення МСЕК стійкої втрати за умови наявності усіх необхідних документів.

Щомісячна страхова виплата виплачується щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена, але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови робочого органу виконавчої дирекції Фонду про призначення страхових виплат.                                                            

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

«Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.06.2018 по 30.06.2018

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 6796 страхувальників. У червні 2018 року спеціалістами відділення:

§  взято на облік 57 страхувальників;

§  знято з обліку 44 страхувальника;

§  прийнято 360 заяв-розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам по 1 508 листкам непрацездатності на суму 4 328 381,71 грн., у тому числі:

 – допомоги по тимчасовій непрацездатності - 3 494 332,07 грн.;

 – допомоги по вагітності та пологах - 821 749,64 грн.;

 – допомоги на поховання  - 12 300,00 грн.;

§  відшкодовано страхувальникам витрати, пов’язані із виплатами потерпілим допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві на загальну суму 71 553,36 грн.;

§  в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 1,6 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 8,3 тис. грн.;

§  проведено страхових виплат 1956 потерпілим (членам їх сімей) на загальну суму 7 266 846,50 грн., у тому числі 1208 внутрішньо переміщеним   особам  на   суму 5 819 096,23 грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 6 974 581,64 грн.;

     - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 292 264,86 грн.;

§  проведена індексація грошових доходів потерпілих (членів їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 2 287,78 грн.;

§  сформовані 3 особові справи потерпілих та призначені страхові виплати;

§  отримано суми адміністративних штрафів  - 714,0  грн.

Станом на 01.07.2018 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м. Бахмута та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 25.06.2018.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

«Підтвердження страхового стажу

для оплати листка непрацездатності

новоприйнятого працівника

 

Чи треба страхувальнику вимагати від осіб, які працевлаштовуються, довідку форми ОК–7? Чи необхідно застрахованій особі надавати довідку форми ОК-7 до кожного листка непрацездатності?

У зв’язку з цим з’ясуємо випадки необхідності надання таких довідок для оплати лікарняних.

Страховий стаж ― це період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею або роботодавцем страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. 

Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати на розмір внеску, установлений законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Страховий стаж обчислюють за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр), а до його впровадження (січень 2001 року) — у порядку та на умовах законодавства, що діяло раніше (ч. 2 ст. 21 Закону України «Прозагальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

За період перебування особи в трудових відносинах зі страхувальником інформацію про страховий стаж має сам страхувальник. Застрахована особа може отримати такі відомості за будь-який період у вигляді Індивідуальних відомостей про застраховану особу за формою ОК-7 (ОК-5) в органі Пенсійного фонду.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» застраховані особи, які протягом 12-ти місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру мають страховий стаж менше 6-ти місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Слід зазначити, що чинним законодавством передбачено, що до страхового стажу зараховуються в повному обсязі лише ті місяці, в яких були сплачені внески у розмірі не менше мінімального. Оскільки запис у трудовій ще не свідчить про наявність відповідної кількості страхового стажу, то застраховані особи, які працюють на підприємстві менше ніж півроку, можуть у разі хвороби надати роботодавцю довідку за формою ОК-7 (ОК-5).

Якщо працівник відмовляється надати довідку ОК-7 (ОК-5), а страховий стаж у його випадку неможливо визначити без даних із Пенсійного фонду України — при нарахуванні лікарняних необхідно враховувати лише той страховий стаж, який працівник набув за останнім місцем роботи. У подальшому в разі підтвердження страхового стажу страхувальник має зробити перерахунок суми матеріального забезпечення.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

«МАЙЖЕ НА ПОЛОВИНУ ЗБІЛЬШИЛИСЬ ВИТРАТИ ПО СТРАХОВИМ ВИПЛАТАМ

ПОТЕРПІЛИМ ТА ЧЛЕНАМ ЇХ СІМЕЙ

 

Станом на 1 квітня 2018 року Бахмутським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області проведено страхових виплат 1950 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого, у розмірі 22 208,9 тис. грн., із них 18 194,6 тис. грн. отримали 1184 внутрішньо переміщених осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року страхові виплати збільшились на 6 959,3 тис. грн., або 45,6%. Це пов’язано з тим, що у І кварталі 2018 було проведено перерахунок страхових виплат з 01 січня 2018 та 01 березня 2018 згідно постанови КМУ від 27.01.2017 № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей».

Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого, в цілому по відділенню за І квартал 2018 року становила 3871,2 грн., що на 36,03 % більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (2845,7 грн.).

                                                             

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

«До уваги отримувачів страхових виплат

із числа внутрішньо переміщених осіб

 

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 335 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Внесеними змінами передбачено: орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

У Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженому зазначеною постановою, визначено, що рішення про припинення соціальних виплат приймаються комісіями або органами, що здійснюють соціальні виплати.

Звертаємо увагу, що з травня поточного року проведення страхових виплат за минулий період внутрішньо переміщеним особам здійснюється з додержанням вимог постанови № 335.

Заборгованість зі страхових виплат буде виплачена потерпілим із числа внутрішньо переміщених осіб, які звертаються до Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, після прийняття Кабінетом Міністрів України окремого порядку.

                                                             

                                                               Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

 

         в Донецькій області»


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє:

 

                                                                              ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

 

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє про зміну реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів, які починають діяти з 02.07.2018.

Шановні громадяни! Якщо ви збираєтесь сплатити будь-який податок, будь ласка, УТОЧНІТЬ БЮДЖЕТНИЙ РАХУНОК!!!

З новими рахунками можливо ознайомитись в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій області, зокрема в ЦОП Бахмутської ОДПІ за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8 (телефон 0627 445986) та на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області (dn.sfs.gov.ua) у розділі «Бюджетні рахунки».

 

 «Контроль за використанням коштів Фонду за 1 квартал 2018 року

 

Згідно із п.3, п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Фонд соціального страхування України має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом, за порушення вимог цього Закону.

Результати роботи, проведеної за 1 квартал 2018 року Бахмутським міським відділенням управління   виконавчої   дирекції  Фонду  соціального страхування  України в Донецькій області, характеризуються наступними даними:

- у страхувальників проведено 10 перевірок щодо використання коштів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що на 43 перевірки, або в 5,3 разів менше, ніж за аналогічний період 2017 року;

- винесено 3 рішення про повернення сум неправомірних витрат та застосування фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 10,4 тис. грн, із яких сплачено – 100 %;

- згідно із вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення до посадових осіб страхувальників, які допустили порушення, застосовані адміністративні стягнення та накладено 19 штрафів на загальну суму 3,4 тис. грн, які сплачені, з урахуванням сплати сум штрафів, застосованих у минулих роках, на 100 %.

Всього в 1 кварталі 2018 року донараховано до бюджету Фонду за результатами перевірок, проведених у страхувальників щодо використання коштів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (з урахуванням адміністративних стягнень) – 13,8 тис. грн страхових коштів, що майже на 7,9 тис. грн, або в 2,3 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

 

Звертаємо увагу роботодавців на додержання вимог вищевказаного закону та посилення контролю за правильністю призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам.

Тільки спільні зусилля та співпраця спеціалістів відділення з комісіями із соціального страхування принесуть свої результати та будуть сприяти раціональному використанню страхових коштів, зменшенню неправомірності їх використання та відшкодуванню заподіяних збитків Фонду соціального страхування, а кожна застрахована особа, в разі настання страхового випадку, в установлений чинним законодавством термін отримає необхідну допомогу.

 

                                                            

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

 щодо Всеукраїнської спартакіади "Сила духу"

 

«13 червня 2018 року у м. Бахмут на базі комунальної установи спортивно - оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» були проведені відбіркові регіональні змагання шостої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» в Донецькій області серед осіб з інвалідністю, отриманою на виробництві, в якій взяли участь понад 180 спортсменів з 21 команди Донецької області.

Метою проведення змагань є підтримка у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві. 

Учасників змагань вітали: Л.Давиденко – голова організаційного комітету регіональних змагань шостої Всеукраїнської спартакіади серед осіб з інвалідністю «Сила духу» в Донецькій області, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Т.Лук`янчук – радник голови Донецької облдержадміністрації, В.Мицик – директор департаменту сім`ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області, В.Точена – заступник Бахмутського міського голови, Т.Єрохіна – виконувач обов`язків голови Бахмутської райдержадміністрації, Н.Поламарчук – голова «Союзу організацій осіб з інвалідністю України», радник голови Донецької облдержадміністрації, К.Шевченко – начальник Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», О.Мохер – заслужений майстер спорту СРСР, двократний параолімпійський чемпіон, багатократний чемпіон Європи і Світу з легкої атлетики. 

Цього року команду м.Бахмут представляли 11 учасників, серед яких: Ю.Матвєєв, Н.Луньова, Т.Єрьоменко, Т.Мацалишенко, В.Маринюк, А.Яковенко, В.Трофименко, В.Щетинський, В.Буденков, О.Скрипник, О.Потапенко.

За підсумками всіх видів змагань спартакіади впевнену перемогу здобула збірна команда м.Торецька, другими призерами стали спортсмени м.Дружківки, третіми – м.Бахмуту. Перемога команди м.Бахмут була здобута завдяки золотому складу команди, які вже не перший рік приймають активну участь як у відбірних регіональних змаганнях так і у Всеукраїнських фінальних змаганнях спартакіади «Сила духу». Це Ю.Матвєєв (1 місце дартс), Н.Луньова (1 місце дартс), Т.Мацалишенко (1 місце бомбаскет).

Всі учасники змагань нагороджені почесними грамотами та пам’ятними подарунками, а переможці - кубками, які їм вручила на яскравій церемонії урочистого закриття спартакіади начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Людмила Давиденко.

Шоста Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» в Донецькій області, безумовно, запам’ятається її учасниками та організаторам. Вони відзначали високий рівень підготовки до масових змагань комунальної установи спортивно - оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» (директор М.Юрко), роботу головної суддівської колегії (головний суддя М.Войцеховський), були в захопленні від концерту аматорських колективів Центру культури та дозвілля ім.Є.Мартинова (директор – Н.Бітюкова) та Школи мистецтв м.Бахмут (директор– Є.Гринь).

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області вітає переможців та учасників спартакіади та бажає міцного здоров`я, великих здобутків, наполегливості, наснаги та нових перемог!

Від імені оргкомітету Спартакіади щирі слова подяки висловлюємо працівникам швидкої медичної допомоги, Бахмутського відділення національної поліції, ФОП Зіпір В.С., ПП Захарчено О.М., ТОВ «Бахмут-Хліб», ФОП Голубов О.Г., ТОВ «Школярик», спеціалістам з охорони праці підприємств, організацій міста та району та всім вболівальникам команди за підтримку та сприяння в проведенні змагань.

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

                в Донецькій області» 

 

 «Безпека під час роботи з хімічними засобами захисту рослин

 

увагаПід час проведення сільськогосподарських робіт часто виникає необхідність у проведенні обробки хімічним засобами приміщень та рослин для їх тривалого зберігання. Тому перед початком проведення робіт з використання хімічних речовин необхідно ознайомитись із вимогами, визначеними Законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

До початку проведення кожної хімічної обробки, не менше ніж за дві доби, адміністрація господарства повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. Забороняється допускати  сторонніх осіб до місць застосування пестицидів, залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування, на польових станах, індивідуальних господарствах.

На підприємстві до роботи з пестицидами повинні допускатися особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами.

Адміністрація підприємства, установи, організації, господарства повинна надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору, провести навчання правилам техніки безпеки. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими - 6 годин на добу (з доробкою іншої частини робочого дня на операціях, не пов'язаних із застосуванням пестицидів). Не повинні  робити з пестицидами особи, які не досягли 18-річного віку, вагітні і жінки, що годують дітей грудьми.

Усі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +100С.

Хотілося б  акцентувати  увагу усіх жителів міста та району на тому, що вимоги до заходів безпеки під час робіт з пестицидами, іншими хімічними речовинами стосуються не лише великих сільськогосподарських підприємств, а і кожного, хто обробляє городні ділянки. Відповідно, сусіди по городнім ділянкам теж повинні попереджати один одного про проведення хімічної обробки картоплі, садових дерев тощо та проводити обробку так, щоб це не завдало шкоди ні власнику обробленої ділянки, ні його сусідам.

 

                                                            

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 «Кількісні показники діяльності

 

 

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.05.2018 по 31.05.2018

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 6778 страхувальників. У травні 2018 року спеціалістами відділення:

§  взято на облік 58 страхувальників;

§  знято з обліку 69 страхувальників;

§  прийнято 321 заяву-розрахунок від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам по 2 356 листкам непрацездатності на суму 5 019 273,99 грн., у тому числі:

 – допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 202 906,25 грн.;

 – допомоги по вагітності та пологах - 804 067,74 грн.;

 – допомоги на поховання  - 12 300,00 грн.;

§  відшкодовано страхувальникам витрати, пов’язані із виплатами потерпілим допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві на загальну суму 29 929,86 грн.;

§  в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 6,5 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 10,1 тис. грн.;

§  проведено страхових виплат 1955 потерпілим (членам їх сімей) на загальну суму 9 258 183,73 грн., у тому числі 1202 внутрішньо переміщеним   особам  на   суму 7 779 251,32 грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 8 992 626,87 грн.;

     - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника  - 265 556,86 грн.;

§  проведена індексація грошових доходів потерпілих (членів їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 16 802,17 грн.;

§  отримано суми адміністративних штрафів  - 272,0  грн.

Станом на 01.06.2018 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м.Бахмута та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 28.05.2018 включно.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

                                                                

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

Пам’ятка

щодо першочергових дій у разі виявлення

або застосування вибухових пристроїв

 

У разі виявлення предмета, підозрілого на вибуховий пристрій (надалі ВП), у першу чергу необхідно:

- негайно повідомити старшого начальника про виявлення характерних ознак ВП, місце його знаходження, час виявлення та особу, яка виявила;

- викликати спеціаліста-вибухотехніка через чергову частину Бахмутського ВП ГУ НП України в Донецькій області (102, 44-59-56), повідомити про зазначений факт чергового Бахмутського МВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (44-72-26);

- у разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою організувати евакуацію людей з будівлі чи території, що знаходиться під контролем;

- оперативно виконувати всі рекомендації спеціаліста-вибухотехніка.

 

Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВП, можуть бути:

- виявлення предметів (коробок, сумок, пакетів тощо) залишених без нагляду власника;

- отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі;

- наявність у виявлених предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;

- наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму;

- наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;

- наявність диму, що виходить з предмету;

- наявність у виявленого предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;

- надзвичайно велика маса виявленого предмета (наприклад, невідповідність ваги коробки цукерок, банки від кави, блокнота та інше);

- нестандартний засіб виготовлення посилочної тари;

- наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об’єктами навколишньої обстановки;

- наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;

- наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

 

При виявленні підозрілого предмета суворо забороняється самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати та ін.)

 

Примітка: Треба пам’ятати, що марна трата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою повідомляти оперативних чергових правоохоронних органів невідкладно.

 

 

 До уваги потерпілих від нещасних випадків на виробництві

та професійних захворювань!

 

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області запрошує прийняти участь у відбірних регіональних змаганнях шостої Всеукраїнської спартакіади  «Сила духу» в Донецькій області, які будуть проводитись 13 червня 2018 року у м.Бахмут на базі комунальної установи спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург». Всеукраїнські фінальні змагання будуть проходити        з 11 по 15 вересня 2018 року у м.Ужгород на базі спортивного комплексу «Юність».

 Змагання будуть проводитись з наступних видів спорту:

-  Армспорт,

-  Бомбаскет (кидання м’яча в баскетбольне кільце),

-  Гирьовий спорт,

-  Дартс,

-  Настільний теніс,

-  Шахи.

 

За довідками звертатись до Бахмутського міського відділення за адресою:

вул. Незалежності, 41, контактний телефон: (0627) 44-78-43.

 

 

 «Надання матеріального забезпечення деяким категоріям осіб

 

 

 

 

Одним із важливих питань для деяких категорій осіб, які проживали на території, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, або фактичне місце проживання знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, та які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, є отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, право на яке вони не можуть реалізувати відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105.

Однак, відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 № 8 (далі – Порядок № 8), такі застраховані особи можуть отримати належне їм матеріальне забезпечення безпосередньо у відділеннях робочих органів Фонду.

Згідно з Порядком № 8 визначено механізм надання матеріального забезпечення для таких категорій населення:

·      особам, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, або були добровільно застраховані та переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації;

·      особам, фактичне місце проживання яких знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, та які перебувають (перебували) у трудових відносинах із:

– підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, або в зоні надзвичайної ситуації;

– бюджетними установами, підприємствами та організаціями, що належать до сфери їх управління, які переміщені з населених пунктів, на території яких органи державної влади не здійснюють свої повноваження, в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі, та відомості щодо зміни їх місцезнаходження внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, але які не забезпечили провадження своєї діяльності;

·           особам, стосовно яких страхувальником не виконано обов’язків щодо нарахування та виплати матеріального забезпечення за страховими випадками, які настали у період роботи застрахованих осіб, у зв’язку з відсутністю можливості встановлення місцезнаходження цього страхувальника.

Для отримання матеріального забезпечення слід звернутися особисто або через законного представника до відповідного відділення управління виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання або реєстрації із заявою та необхідними документами.

Відповідно до Порядку № 8 передбачено надання матеріального забезпечення за такими видами:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

За зверненням застрахованих осіб спеціалісти відділення Фонду надають всебічну підтримку та допомогу. У разі потреби вони допомагають зібрати необхідну інформацію та документи для подальшого отримання матеріального забезпечення.

На підставі наданих застрахованою особою (або одержувачем допомоги) документів спеціалісти відділення Фонду не пізніше двадцяти днів від дня їх отримання призначають матеріальне забезпечення та виплачують його не пізніше десяти робочих днів від дня його призначення.

Кошти матеріального забезпечення перераховуються на поточний рахунок застрахованої особи (або одержувача допомоги), відкритий в установі банку.

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області веде прийом застрахованих осіб з питань надання матеріального забезпечення за адресою: м. Бахмут, вул. Горбатова, буд.4, каб.1 (консультації за телефоном: 0627-44-53-79).

                                                            

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

 «Кількісні показники діяльності

 

 

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

за період з 01.04.2018 по 30.04.2018

 

 

 

На обслуговуванні у відділенні перебуває 6775 страхувальників. У квітні 2018 року спеціалістами відділення:

§  взято на облік 50 страхувальників;

§  знято з обліку 36 страхувальників;

§  прийнято 446 заяв-розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам по 2 356 листкам непрацездатності на суму 5 230 283,74 грн., у тому числі:

 – допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 532 655,16 грн.;

 – допомоги по вагітності та пологах - 677 128,58 грн.;

 – допомоги на поховання  - 20 500,00 грн.;

§  відшкодовано страхувальникам витрати, пов’язані із виплатами потерпілим допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві на загальну суму 37 397,57 грн.;

§  в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 9,4 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 14,1 тис. грн.;

§  проведено страхових виплат 1919 потерпілому (членам їх сімей) на загальну суму 7 306 786,73 грн., у тому числі 1166 внутрішньо переміщеним   особам  на   суму 5 825 606,85 грн.:

      -  щомісячних страхових виплат  - 7 045 020,73 грн.;

      - одноразових виплат (у разі стійкої втрати професійної працездатності, смерті потерпілого) – 7 114,07 грн.;

     - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника,  - 254 651,93 грн.;

§  прийнято звітність за формою Ф 4-ФСС з ТВП від 282 страхувальників;

§  отримано суми адміністративних штрафів  - 612,0  грн.

Додатково інформуємо, станом на 01 травня поточного року 27 страхувальників мають заборгованість зі сплати страхових коштів Фонду на загальну суму  8 129 733 грн., у тому числі страхувальники, які розташовані на тимчасово окупованій території, мають питому вагу в структурі цієї заборгованості, а саме 99,51 %. 

Станом на 01.05.2018 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м. Бахмута та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 18.04.2018 включно.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

«Стан травматизму та професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м. Бахмут і Бахмутського району

за І квартал 2018 року

 

За І квартал 2018 року на підприємствах, організаціях і установах м. Бахмут і Бахмутского району зареєстровано 6 нещасних випадків. З них 4 нещасні випадки пов'язані з виробництвом, по яких складено акти за формою Н-1, 2 випадки не пов`язані з виробництвом, у тому числі 1 - смерть на виробництві (Бахмутський індустріальний технікум ДВНЗ «ДонНТУ»), по яким складено акти за формою Н-5.

За І квартал 2018 року випадків професійного захворювання не зареєстровано.

У І кварталі 2018 року по одному нещасному випадку сталося на підприємствах: КП «Бахмутський комбінат комунальних підприємств», Часовоярське регіональне управління КП «Компанія «Вода Донбасу», ФОП Митюкова, Комунальний заклад «Бахмутський районний будинок культури».

Серед причин страхових нещасних випадків домінують:

-         організаційні – 48% - (невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення трудової і виробничої дисципліни);

-         психофізіологічні – 26% (особиста необережність потерпілого, алкогольне сп’яніння);

-         технічні – 26% (конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва ).

За аналогічний період 2017 року зареєстровано 6 нещасних випадків. З них 3 нещасні випадки пов'язані з виробництвом, по яким складено акти за формою  Н-1, та 3 нещасних випадки (смерть на виробництві) не пов'язаних з виробництвом, по яким складено акти за формою Н-5. Зареєстровано 1 випадок професійного захворювання (ПАТ "Часівоярський вогнетривкий комбінат»).

 

                                                      

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

                в Донецькій області»

 

  

«Шановні страхувальники !

 

Нагадуємо,  що прийняття звітів страхувальників за формою Ф4-ФСС з ТВП за                       1 квартал 2018 року здійснюється відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4  з 2 по 20 квітня 2018 року, за адресою: м. Бахмут, вул. Горбатова, 4.


          Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника у разі здійснення у звітному кварталі нарахування матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду, подання заяви-розрахунку та отримання фінансування або перерахування зобов’язань перед Фондом.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

Ø    відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування  на початок кожного звітного кварталу  та оборотів по субрахунках у звітному кварталі ;

Ø  наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року  та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків  з Фондом соціального страхування у звітному кварталі .

 

Звертаємо увагу, що страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність щодо коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця.

За несвоєчасного подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, накладається штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством. 

 

Телефон для довідок :   (0627) 44-53-01

 

                                           

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

«Бахмутським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області проведено перерахунок страхових виплат потерпілим згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», у якій затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 1 березня 2018 року у розмірі 1,2.

Всього проведено перерахунок 1900 потерпілим, з них:

 23 потерпілим встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 3200,00 грн. з урахуванням ступеня втрати працездатності;

8 потерпілим - сума перерахованої страхової виплати обмежена, бо не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 17620,00 грн.;

3 потерпілим - сума перерахованої страхової виплати вже обмежена на дату перерахунку (2 особи – по 17620,00 грн., 1 особа - 21412,53 грн., тому що призначений раніше розмір щомісячної виплати не підлягає зменшенню).

Сума щомісячної страхової виплати вищевказаним потерпілим до перерахунку складала 5259254,83 грн., після перерахунку - 6294410,58 грн., таким чином, сума зростання складає 1035155,75 грн., при цьому коефіцієнт зростання  - 1,197, або 19,68%.                                                             

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

                 в Донецькій області» 

 

 

«Надання матеріального забезпечення особам, які працюють на умовах

цивільно-правового договору

 

З 11 жовтня 2017 року в зв’язку зі змінами, внесеними до Закону України  «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон) особи, які працюють за цивільно-правовими договорами, підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та мають право на лікарняні і декретні з настанням страхового випадку в період роботи (разом із часом випробування та днем звільнення), заняття підприємницькою та іншою діяльністю.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно зі здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку лікарняних визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок).

Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності необхідно обчислювати на підставі відомостей, що беруться до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт ЄСВ), що подаються до ДФС (пункт 32 Порядку).

Тому розрахунок матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, має здійснюватися після подання Звіту ЄСВ за місяці розрахункового періоду.

До заяви-розрахунку необхідно додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту ЄСВ з інформацією щодо цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

Обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинно здійснюватися за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 При цьому, до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», а також періоди, починаючи з 01 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

                                                               

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                        дирекції Фонду соціального страхування України

        в Донецькій області»

 

 

 

 

Підсумки роботи Бахмутського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції         у Донецькій області за 2017 рік

        
         За минулий рік складено 2184 актових записів цивільного стану.       З них:

         * про народження - 363;
         * про смерть - 1432;
         * про шлюб - 310;
         * про розірвання шлюбу - 52;
         * про зміну імені – 9;

         * поновлено актових записів – 18

            з них про народження - 10

         Найпоширенішими жіночими та чоловічими іменами, які були надані дітям при державній реєстрації народження протягом 2017 року були:

     -   Аліна, Наталя, Тетяна, Софія, Вікторія;

     -   Іван, Данило, Тарас, Максим, Кирило;

 

           Рідковживаними жіночими та чоловічими іменами є :    

     -   Данелія, Божена, Еріка, Домініка, Єва;

     -   Гордій, Кірян, Платон, Герман, Єсеній.

 

         Загальна кількість державних реєстрацій на підставі рішень судів, постановлених відповідно до статті 317 ЦПК, про встановлення фактів народжень, що відбулися на тимчасово окупованій території України - 3.

         Загальна кількість державних реєстрацій на підставі рішень судів, постановлених відповідно до статті 317 ЦПК, про встановлення фактів смерті, що сталася на тимчасово окупованій території України - 22.

         Загальна кількість укладених шлюбів в 2017 році – 310, з них:
скористалися пілотним проектом «Шлюб за добу» - 103 пари;

         Зареєстровано виконкомами міських рад:

Світлодарської міської ради Бахмутського району - 45;
Сіверської міської ради Бахмутського району – 35;                                      Соледарської міської ради Бахмутського району - 44;
Часовоярської міської ради Бахмутського району – 44


         Кількість зареєстрованих шлюбів:
- громадян України з іноземцями - громадянами держав-членів СНД - 1;

         Найпоширеніший вік у якому громадяни вступають у шлюб серед жінок-
19-24 років, серед чоловіків - 30-35 років.

         Розірвали шлюб 52 пари, з них 44 шлюби було розірвано у відділі ДРАЦС (умови – відсутність спільних неповнолітніх дітей та взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу) та 8 за рішенням суду.
         Така кількість державної реєстрації розірвання шлюбу обумовлена  змінами в сімейному законодавстві. Зокрема, Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визначено , що шлюб розірваний судом вважається припиненим з моменту набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Тобто, рішення суду є остаточним документом . На підставі таких рішень протягом 2017 року проставлено 60 відміток про розірвання шлюбу в актових записах про шлюб.

          Виконано 90 прохань, клопотань про надання правової допомоги, направлених до компетентних органів іноземних держав та отриманих для виконання,  відповідно до Конвенції про правову допомогу, підписану в Мінську 22 січня 1993 року.

 

         Видано повторно свідоцтв про народження, про смерть, про шлюб, про розірвання шлюбу та про зміну імені – 492.

         Видано витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян за 2017 рік – 738.

         Прийнято керівником відділу на особистому прийомі – 31 громадянина.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області                                                                   Я.В.Носкова

  

 

«До уваги страхувальників,

за якими прийнято рішення, щодо припинення

юридичної особи

 

Шановні страхувальники !

 

Звертаємо вашу увагу, що, виходячи з норм статті 28 Закону України від 15.05.2003  №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (зі змінами), однією з підстав для відмови у державній реєстрації припинення юридичної особи є надходження до Єдиного державного реєстру відомостей щодо юридичної особи про наявність заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України. Пенсійний фонд України забезпечує передавання до Єдиного державного реєстру відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України.

Страхувальники, які прийняли рішення щодо реорганізації чи ліквідації юридичної особи (на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженого органу), повинні звернутися до Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (далі - Бахмутське міське відділення) за адресою: м. Бахмут, вул. Горбатова, 4, каб. № 4, - для узгодження строків проведення позапланової перевірки щодо правильності нарахування, своєчасності перерахування страхових коштів до Фонду, які були нараховані та/або не сплачені у період до 01.01.2011, перевірки щодо достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності у період до 01.01.2015, правильності встановлення класу професійного ризику та страхового тарифу для сплати єдиного соціального внеску по 2015 рік включно та перевірки дотримання порядку використання коштів Фонду.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує надання документів Бахмутському міському відділенню для проведення перевірки та визначення наявності (відсутності) заборгованості.

Після проведення перевірки та встановлення фактів відсутності (наявності) заборгованості страхувальника за страховими коштами Бахмутським міським відділенням до Бахмутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надсилається одна із двох довідок:

-  довідка про відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів;

-  рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів, яке має бути відкликане (замінене) у разі усунення обставин, що стали підставою для його прийняття.

У разі неможливості проведення позапланової перевірки - Бахмутським міським відділенням до Бахмутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надсилається повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

                                                                                                                           

 

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області»

 

 

 

 

«Стан виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м.Бахмут і Бахмутського району

у 2017 році

 

2 лютого 2018 року в Бахмутському міському відділенні управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області пройшов «круглий стіл» на тему «Стан виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, установах і організаціях м.Бахмута та Бахмутського району у 2017 році».

В засіданні прийняли участь спеціалісти служб охорони праці ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», Вуглегірської ТЕС ПАТ «Центренерго», ТОВ «КНАУФ Гіпс Донбас», ТДВ «Сініат», ДП «Артемсіль», КП «Бахмут вода», ПрАТ «Машинобудівний завод «Вістек», ТОВ Бахмут-Агро», КП «Бахмутелектротранс», центрів первинної медико-санітарної допомоги та управлінь освіти Бахмутської міської ради та Бахмутської райдержадміністрації.

До участі були запрошені начальники відділів з питань праці Бахмутської міської ради та управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації, а також голови профспілкових комітетів підприємств.

Відкриваючи засідання, начальник Бахмутського міського відділення Чумаченко Т.В. проінформувала присутніх про підсумки діяльності відділення у 2017 році та окреслила основні напрямки роботи на 2018 рік.

З аналізом виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах обслуговуємої відділенням території виступив страховий експерт з охорони праці відділення Курочкін А.І. Він зазначив, що кількість виробничих травм зменшилась на 2 випадки, проте відбулося зростання професійних захворювань (у 2016 р. – 0 випадків, у 2017 році –  3 випадки). Серед причин страхових нещасних випадків домінуючим є: організаційні – 59%, психофізіологічні – 26%, технічні – 15%. Розповів про профілактичні заходи, що проводяться Бахмутським міським відділенням спільно з службами охорони праці підприємств.

В обговоренні прийняли участь: Шаповалов В.Г., спеціаліст з охорони праці КП «Бахмут Вода», Калінкін А.М., заступник директора з охорони праці Вуглегірської ТЕС, Шапошнікова Н.О., заступник директора з охорони праці ДП «Артемсіль», Щуніна Г.С., спеціаліст служби охорони праці ТДВ «Сініат», Помінов В.А., начальник служби охорони праці управління освіти Бахмутської міської ради, голова профкому  ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» Гранкін О.Г.

З презентацією досвіду роботи служби охорони праці ТОВ «КНАУФ Гіпс Донбас» виступив заступник генерального директора підприємства Мула М.Ф. Матеріали, надані в презентації, викликали неабияку зацікавленість присутніх.

Підводячи підсумки «круглого столу», заступник начальника відділення Солод Т.П. звернула увагу учасників на необхідність посилення профілактичних заходів на підприємствах, якісного контролю за проведенням медичних оглядів, тісної співпраці з медичними установами та своєчасного реагування на всі випадки виробничого травматизму та професійних захворювань працівників підприємств.

Наголосила на залученні служб з охорони праці до роботи щодо укладення (перегляду) колективних договорів в частині забезпечення виконання вимог Законів про охорону праці.

      

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                        дирекції Фонду соціального страхування України

        в Донецькій області»

 

 

  

Державна реєстрація нормативно-правових актів

як один із дієвих механізмів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян та юридичних осіб

 

З метою забезпечення охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, підприємств, установ та організацій 03 жовтня 1992 року в Україні Указом Президента створено інститут державної реєстрації нормативно-правових актів.

На виконання зазначеного Указу Кабінетом Міністрів України визначено Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади. Цим нормативно-правовим актом передбачено, що міністерства та органи виконавчої влади забезпечують:

направлення на державну реєстрацію нормативно-правових актів, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян та/або мають міжвідомчий характер;

здійснення постійного перегляду виданих нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного та міжнародного законодавства;

недопущення випадків направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державну реєстрацію та не опубліковані в установленому законодавством порядку.

Що являє собою державна реєстрація? Державна реєстрація полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, міжнародним договорам України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС), антикорупційної експертизи, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта, присвоєнні йому реєстраційного номера та занесенні до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Метою проведення державної реєстрації є недопущення застосування незаконних нормативно-правових актів, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

Таким чином, державна реєстрація нормативно-правових актів виступає свого роду «правовим фільтром», який «перешкоджає» набранню чинності нормативно-правових актів, що не узгоджуються з положеннями законодавства, тим самим порушують (обмежують) права, свободи та законні інтереси громадян.

Які акти підлягають державній реєстрації в органах юстиції? Згідно з Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер. На державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.

Хто входить до кола суб’єктів, акти яких підлягають державній реєстрації в органах юстиції? На сьогодні до кола суб’єктів, акти яких підлягають державній реєстрації в органах юстиції входять:

міністерства та інші центральні органи виконавчої влади (служби, агентства, інспекції),

обласні, Київська міська, районні, районні у місті Києві державні адміністрації, їх структурні підрозділи, територіальні органи центральних органів виконавчої влади.

Таким чином, нормативно-правові акти інших суб’єктів нормотворення, не підлягають державній реєстрації в органах юстиції.

Яка процедура набрання чинності нормативно-правових актів, зареєстрованих в органах юстиції? Законодавцем встановлено, що нормативно-правові акти, які занесені до Державного реєстру, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не встановлено самими актами, але не раніше дня їх офіційного опублікування. Слід зазначити, що суб'єкти нормотворення направляють нормативно-правові акти для виконання лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, не тягнуть за собою правових наслідків і не можуть бути підставою для регулювання відповідних правовідносин, застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб за невиконання приписів, що в них містяться. При цьому, посилання на дату і номер державної реєстрації зареєстрованого нормативно-правового акта є обов'язковим.

Чи існує відповідальність за порушення законодавства у сфері державної реєстрації нормативно-правових актів? Статтею 18841  Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за неподання, несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до закону підлягають державній реєстрації, направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку, а також надіслання для виконання вказівок, роз'яснень у будь-якій формі (листи, факси, вказівки, телеграми, електронна пошта, методичні рекомендації), що встановлюють правові норми. Слід зазначити, що на сьогодні санкція цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень.

Підсумовуючи можна зробити висновок про те, що інститут державної реєстрації нормативно-правових актів є дієвим механізмом в забезпеченні проголошених Конституцією та Законами України прав, свобод і законних інтересів громадян.

                                                                                                                                                                                       Відділ реєстрації нормативно-правових актів

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного                                                                                                                                                                                                                                 територіального управління юстиції у Донецькій області  

 

 

Переваги веб-порталу "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану"

 

         Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», адреса якого dracs.minjust.gov.ua, є офіційним сервісом щодо подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та є доступним усім користувачам мережі Інтернет.

         Через веб-портал фізична особа може подати до відділів державної реєстрації актів цивільного стану наступні заяви: про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу, про державну реєстрацію зміни імені, про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання, про повторну видачу свідоцтв та витягів з державного реєстру актів цивільного стану громадян, або звернення щодо їх формування.

         Вищенаведені заяви повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаним під час її особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

         Подання до відділів ДРАЦС звернень щодо заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення користувача до відділу та подання ним документів, передбачених законодавством.

         Водночас, даним програмним забезпеченням передбачена можливість здійснювати сплату державного мита за послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, плату за послугу щодо видачі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, а також оплату платних послуг, які надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану.

         Використання веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» якомога більшою кількістю громадян сприятиме належній організації роботи відділів ДРАЦС з ефективного та оперативного їх обслуговування, у тому числі зменшенню черг через можливість для громадян відвідувати відділ у призначений для них час.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

 

Я.В. Носкова

 

 

 

 

 

 

Щодо територіальних громад

 

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація), регулюються Конституцією України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон про реєстрацію) та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону про реєстрацію одним з основних принципів, на якому базується державна реєстрація, є публічність державної реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та документів, що стали підставою для її проведення.

Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться в порядку, встановленому статтею 25 Закону про реєстрацію, на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, та включає, зокрема, перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Також звертаємо увагу, що відповідно до статей 80-82 Цивільного кодексу України (ЦК України) юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 ЦК України. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти в порядку, визначеному законом.

Відповідно до статті 16 Закону про реєстрацію найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму та назву.

Організаційно-правова форма юридичної особи визначається відповідно до класифікації організаційно-правових форм господарювання, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання (Класифікація організаційно-правових форм господарювання, затверджена наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.2004 №97 (зі змінами)).

У найменуванні юридичних осіб приватного права забороняється використовувати: повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України.

Законами можуть бути встановлені особливості найменування товариств, холдингових компаній, банків, пенсійних фондів, корпоративних інвестиційних фондів, торгово-промислової палати, навчальних закладів,  юридичних осіб, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності, волонтерських організацій, адвокатських бюро, операторів державних лотерей, асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань, політичних партій, громадських об’єднань, профспілок, їх організацій та об’єднань, організацій роботодавців, їх об’єднань.

Відповідно до статті 83 ЦК України юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом.

Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

На юридичних осіб публічного права у цивільних відносинах поширюються положення ЦК України, якщо інше не встановлено законом. 

Відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон) територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Територіальна громада є невід’ємною складовою системи місцевого самоврядування наряду з сільською, селищною, міською радою, сільським, селищним, міським головою, виконавчими органами сільської, селищної, міської ради. Територіальна громада села, селища, міста є первинним суб’єктом та основним носієм функцій і повноважень місцевого самоврядування. Громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад (положення статей 3, 5, 6 Закону).

Відповідно до статті 16 Закону від імені та в інтересах територіальних громад права суб’єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Водночас, відповідно до частини третьої статті 8 Закону порядок проведення загальних зборів громадян (територіальних громад) за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади.

Статут територіальної громади згідно з частиною другою статті 19 Закону підлягає державній реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.

Умови та порядок державної реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст визначено Положенням про державну реєстрацію статутів територіальних громад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1150 (зі змінами) (далі – Положення).

Відповідно до пункту 1 Положення реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м. Києва) здійснюється відповідними головними територіальними управліннями юстиції,  статуту  територіальної громади  м.  Києва  -  Мін’юстом  за  заявою  встановленого зразка (додаток 1 до Положення).

Прийняття та видача документів здійснюється через центри
надання адміністративних послуг.

Суб’єктом надання адміністративної послуги відповідно до статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» є орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Зважаючи на вищевикладене, за територіальною громадою на законодавчому рівні не закріплено статусу юридичної особи, а відповідно і відсутні підстави для її державної реєстрації як юридичної особи, у тому числі як юридичної особи публічного права.

 

 

 

Реалізація права на об’єднання громадян внутрішньо переміщених осіб

 

Тимчасова окупація Криму та Севастополя, бойові дії в окремих районах Донецької та Луганської областей стали серйозним випробуванням для України та її громадян. Ці загрозливі події, серед іншого, спричинили небувалу для нашої країни вимушену внутрішню міграцію. Значна кількість людей змінили місце проживання та праці. На сьогодні, за даними Мінсоцполітики, обліковано 1 591 670 переселенців.  

Відповідно у національному законодавстві з’явилося поняття внутрішньо переміщених осіб, почала формуватися відповідна правова база щодо їхніх прав, обов’язків та пільг.

Хто є внутрішньо переміщеною особою?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Україна вживає всіх можливих заходів щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Наразі законодавство у сфері реалізації права громадян на об'єднання не передбачає будь-яких обмежень на таке право за ознакою статусу «внутрішньо переміщена особа».

Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про громадські об'єднання» громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Відмінність полягає в тому, що засновниками та членами (учасниками) громадської організації є лише фізичні особи, а громадська спілка утворюється юридичними особами приватного права, членами (учасниками) якої після державної реєстрації можуть стати також і фізичні особи. Кількість засновників не може бути менше 2 осіб.

Статтями 7-8 зазначеного Закону передбачено, що засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

Членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути вищевказані особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених Законом України «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

З об’єктивних причин підконтрольна Україні частина Донецької області є лідером за кількістю прийнятих переселенців, на другому-третьому  місцях Луганська та Харківська області.

Отже, внутрішньо переміщені особи з метою захисту своїх прав та задоволення власних інтересів можуть бути як засновниками громадської організації, так і приєднатись до вже існуючих організацій.

Так, значна кількість зареєстрованих у 2016-2017 роках на території Донецької області громадських організацій зазначили у напрямах своєї діяльності сприяння захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Крім цього, з початку проведення антитерористичної операції на Сході України у Донецькій області зареєстровано декілька громадських організацій, які, як вбачається з їх назв, займаються переважно питаннями захисту переселенців. Це, наприклад, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЗАХИСТ ПРАВ ТА СВОБОД ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ «ПРАВО НА ЖИТТЯ» (місто Слов'янськ, ЄДРПОУ 40657624), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «СОЮЗ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ «ПРОМІНЬ НАДІЇ» (смт. Ярова Лиманського району, ЄДРПОУ 40519367), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ДОНБАСУ» (місто Маріуполь, без статусу юридичної особи).

Процедура реєстрації громадської організації є досить простою та проводиться в декілька етапів.

По-перше, треба провести установчі збори засновників, на яких прийняти всі важливі рішення та затвердити статут організації.

По-друге, підготувати пакет документів, який включає в себе заяву про державну реєстрацію встановленої форми, протокол установчих зборів засновників, реєстр присутніх, статут, відомості про керівні органи та відомості про уповноважену особу для здійснення реєстраційних дій.

По-третє, подати підписані документи для державної реєстрації.

Нагадуємо, що єдиним суб’єктом державної реєстрації громадських організацій у Донецькій області є Головне територіальне управління юстиції (місто Краматорськ).

Слід враховувати, що міграція фізичних осіб вплинула й на зміну місцезнаходження громадських об’єднань. При цьому Державою забезпечено реалізація прав внутрішньо переміщених осіб шляхом звернення до субєктів реєстрації за місцем їх фактичного перебування. Так, наказом Міністерства юстиції України від 25.11.2016 №3359/5 «Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць» установлено, що державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також населені пункти, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, здійснюється незалежно від їх місцезнаходження/місця проживання в межах України.

У Донецькій області подати документи для державної реєстрації можливо в кожному місті обласного значення та районі області. Прийом та видачу документів у сфері державної реєстрації громадських об’єднань забезпечують державні реєстратори Головного територіального управління юстиції, адміністратори 22 центрів надання адміністративних послуг, працівники 2 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, є можливість надіслати документи поштовим відправленням.

Допомогу щодо оформлення документів надають місцеві центри та 17 бюро правової допомоги.

Крім цього, в процесі підготовки документів в пригоді стане Он-лайн будинок юстиції - електронний сервіс Мінюсту (https://online.minjust.gov.ua), завдяки якому є можливість завантажити зразки необхідних документів для створення громадської організації, а після їх оформлення передати на попередню перевірку державним реєстраторами.

Ознайомитись з переліком зареєстрованих громадських об’єднань в розрізі кожного регіону та навіть адміністративно-територіальної одиниці, а також за іншими критеріями можна шляхом безкоштовного доступу до Реєстру громадських об’єднань (http://rgo.informjust.ua/).

Також на сайті Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (http://justice-dn.gov.ua/) щотижня розміщується інформація про прийняті рішення з питань державної реєстрації.

Таким чином, сьогодення в Україні забезпечено реалізація конституційного права громадян на обєднання з метою захисту їх прав та законних інтересів.

 

Заступник начальника відділу

державної реєстрації друкованих засобів

 масової інформації та громадських формувань

Управління державної реєстрації

Головного територіального управління

юстиції у Донецькій області

 

Кузьменко О.М.

 

ЗАХИСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ

 

Право власності на землю гарантується Конституцією України та набувається і здійснюється відповідно до ряду законів,що регулюють земельні відносини. З метою захисту права власності та недопущення втілення шахрайських схем з боку недобросовісних громадян та державних реєстраторів державою вжито ряд заходів для забезпечення населення сучасними і ефективними способами захисту їхньої власності.

Одним із таких способів є зупинення державної реєстрації прав, запроваджене з метою заборони вчинення реєстраційних дій з об’єктом нерухомого майна в Державному реєстр прав.

Так, проведення реєстраційних дій зупиняється на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, або на підставі заяви власника про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна.

Зупинення державної реєстрації прав за рішенням суду відповідно до Цивільного процесуального кодексу України здійснюється шляхом забезпечення позову.

Проте, досить часто виникають ситуації, коли власник земельної ділянки дізнається про вчинення незаконних реєстраційних дій із його майном, не встигає звернутися до суду, щоб перешкодити цьому. Можливість заборонити проведення реєстраційних дій за заявою власника долає цю проблему.

Отже, у випадку наявності підозр про можливість незаконних реєстраційних дій щодо земельної ділянки, власник об'єкта нерухомості має право заборонити вчиняти відповідні дії на строк до 10 робочих днів шляхом подання відповідної заяви. Після цього,у власника буде строк для звернення до суду із заявою про забезпечення позову шляхом заборони вчинення реєстраційних дій із земельною ділянкою. У разі не вжиття таких заходів, реєстраційні дія буде відновлена.

Зазначений механізм стане в пригоді також у разі наявності спору стосовно землі та в разі очікування рейдерської атаки.

Відтак українці - власники земельних ділянок можуть самостійно контролювати проведення реєстраційних дій щодо власних об’єктів нерухомого майна, тим самим зупинивши втілення шахрайських посягань на їх власність.

При виникненні питань та необхідності отримання більш детальної інформації щодо захисту своїх прав можна звернутися за телефоном
(06264) 42481.

 

 

Відділ розгляду звернень та забезпечення
діяльності комісії з питань розгляду скарг
у сфері державної реєстрації
Управління державної реєстрації
Головного територіального управління
юстиції у Донецькій області

 

 

 

До уваги власників та орендарів землі!

 

Рейдерські захоплення земель та зібраного врожаю наразі є однією з найактуальніших тем в Україні. Щоб протистояти цьому ганебному явищу, Міністерство юстиції України ініціювало створення в усіх регіонах України оперативних штабів, які мають стати на захист аграріїв від спроб рейдерів привласнити землю чи зібраний урожай.

 

Оперативний штаб реагування на спроби рейдерських захоплень землі чи зібраного врожаю з 11 серпня 2017 року запрацював і в Донецькій області. Для забезпечення комплексного підходу в боротьбі з рейдерством до складу штабу увійшли керівники облдержадміністрації, Головного територіального управління в Донецькій області, Національної поліції, Держгеокадастру та представник обласної аграрної асоціації.

 

Головним завданням штабу передусім є оперативне реагування на будь-які спроби захоплення землі у фермерів чи орендарів.

 

Крім того, на Донеччині створені та вже розпочали свою роботу мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, які покликані безпосередньо виїжджати в села області й допомагати людям грамотно захищати свої права в юридичній площині.

 

Таким чином, завдяки запровадженій Міністерством юстиції України антирейдерській програмі, відтепер кожен житель області, навіть найвіддаленіших та найменших сіл та селищ має можливість отримати якісну правову допомогу як стосовно захисту прав власності, так і інших життєво важливих правових питань.

 

Якщо відносно вашого майна були спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю, звертайтеся за контактними телефонами оперативного штабу в Донецькій обласні, створеного Донецькою обласною державною адміністрацією: 098-00-58-051, 06264-20-121; або пишіть на електронну адресу е-mail:apr.d@dn.gov.ua.

 

З Графіком роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України.

 

 

Відділ розгляду звернень та забезпечення
діяльності комісії з питань розгляду скарг
у сфері державної реєстрації
Управління державної реєстрації
Головного територіального управління

юстиції у Донецькій області          

 

Особливості державної реєстрації шлюбу з іноземними громадянами.


         Сімейні відносини за участю іноземців регулюються Конституцією України, Сімейним кодексом України, законами України «Про міжнародне приватне право», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про біженців», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», міжнародними договорами України, Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні та іншими законодавчими актами. Форма і порядок укладення шлюбу в Україні між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, а також між іноземцями або особами без громадянства визначаються правом України, що передбачено статями 55 та 56 Закону України «Про міжнародне приватне право».

         Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами та несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

         Реєстрація шлюбу з іноземними громадянами має особливості правового регулювання у зв’язку з необхідністю перевірки законності перебування цих осіб на території України та врахування умов дійсності поданих ними документів.

         Прийом заяви на реєстрацію шлюбу з іноземними громадянами починається з перевірки законності підстав їх перебування на території України. Законні підстави перебування на території України іноземців та осіб без громадянства визначені в статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

         Іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред'явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України у разі:

відсутності у іноземця чи особи без громадянства посвідки на постійне чи тимчасове проживання;

відсутності на останній вільній сторінці паспортного документа іноземця, документа, що посвідчує особу без громадянства, або у вкладному талоні відмітки про отримання посвідки, скріпленої печаткою;

якщо посвідка на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства видана територіальними органами чи підрозділами Державної міграційної служби України в Автономній Республіці Крим з 20 лютого 2014 року або на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей з 01 березня 2014 року;

пред’явлення посвідки на постійне або тимчасове проживання іноземця чи особи без громадянства, яка підлягає обміну відповідно до Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251.

   До запиту додаються копії необхідних для перевірки сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, та їх переклад.

         Тільки після отримання відповіді від територіального органу Державної міграційної служби України щодо законного перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, можливо проведення державної реєстрації шлюбу в тому числі і у скорочені строки по пілотному проекту «Шлюб за добу». 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області                                                                    Я.В.Носкова

 

 

Зміни, які відбулись в законодавстві,

щодо розгляду заяв про зміну імені особі, якій виповнилось 14 років.

 

            Бахмутський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області повідомляє, що 15.07.2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 року №477 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи».

         Відповідно до внесених змін, виключені вимоги, щодо можливості подачі заяви про зміну імені особою, яка досягла 14-ти років лише за умови пред’явлення свідоцтва про її народження та довідки з місця проживання. Також, виключена норма, яка стосувалась можливості подання заяви про зміну імені особою, якій виповнилось 16 років, але від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць, при пред’явленні лише свідоцтва про народження та довідки з місця проживання.

         Тобто, даними змінами передбачено необхідність при зміні імені чотирнадцятирічного заявника, для встановлення його особи та підтвердження громадянства пред'являти паспорт Громадянина України, а не свідоцтво про народження та довідку з місця проживання, як було раніше.

         Окрім того, для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається в письмовій формі заява про згоду на зміну імені батьками данної фізичної особи або одного з батьків - у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

         Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

         Таким чином, Порядок  розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи приведено у відповідність до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області                                                                    Я.В.Носкова

 

 

 

Отримання права на шлюб неповнолітнім.

 

         Бахмутський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області роз’яснює, як отримати право на шлюб неповнолітнім.

         Стати успішним в сучасному світі не завжди означає мати хорошу машину, велику  квартиру або віднятись по кар’єрних сходах. В успіху будь-якої людини велику роль відіграє сім’я. І в більшості випадків вона стає найціннішим подарунком долі для кожного з нас. Членами нашої родини ми, як правило, дорожимо і прислухаємося до їх порад.

         Право на створення сім’ї має особа, яка досягла шлюбного віку. Саме на підставі шлюбу створюється сім’я  чоловіком та жінкою, які мають намір любити і поважати один одного, спільно проживати,  надавати взаємну допомогу, виховувати дітей, нести спільну відповідальність за їх майбутнє.

         Сімейний кодекс України встановив шлюбний вік для чоловіків та жінок у вісімнадцять років.  Вони мають досягти повноліття на день реєстрації шлюбу. Така позиція відповідає Декларації прав людини, прийнятій  Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року,  у  статті 16 якої  говориться, що жінки і чоловіки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати родину. При цьому вони мають однакові права на шлюб.

         А що робити, коли перше кохання у 16 років призводить до наміру жити однією сім’єю? Надання права на шлюб  особі у віці до 18 років  віднесено до компетенції суду.

Ø Хто може звернутись до суду за наданням права на шлюб?

Особа, яка досягла 16 років. Заява про надання права на шлюб не може подаватися представником такої особи (навіть законним представником, тобто батьками чи особами, які їх замінюють).

Ø В якому випадку суд задовольнить заяву?

Якщо укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає його укласти. Для того, щоб дійти до висновку про те, що ранній шлюб відповідатиме інтересам дитини, суд має отримати  відповідні докази. Судова практика свідчить, що найчастіше такими доказами виступають: фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї  дитини, вагітність неповнолітньої жінки.

Ø В який суд необхідно звертатись?

Справу розглядає суд за місцем проживання заявника.

Ø Які вимоги до заяви про надання права на шлюб?

У заяві про надання права на шлюб зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові заявника, його місце проживання та засоби зв’язку; прохання надати право на шлюб; відомості про ту особу, з ким планується шлюб; посилання на вік осіб, що бажають створити сім’ю, який не дозволяє це зробити за правилами Сімейного кодексу України; докази , що надання права на шлюб відповідає інтересам неповнолітнього заявника чи заявниці. До заяви додаються копії відповідних документів (свідоцтв про народження, медичних довідок про вагітність тощо). При цьому батьки заявника (неповнолітньої особи, яка бажає укласти шлюб), а також особа, з якою планується укладення шлюбу,  вказуються  у заяві про надання права на шлюб як заінтересовані особи.

Ø На що звернути увагу в заяві?

Рішенням суду неповнолітній особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.  Це означає, що, одержавши право на шлюб з певною особою,  не можна зареєструвати шлюб з іншою. Якщо той, кому надано  право на шлюб з певною особою, забажає зареєструвати шлюб з іншою, йому належить  знову звернутися з заявою до суду. Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб є неповнолітніми, то в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду  окрему заяву про надання права на шлюб.

Ø Чи потрібна згода батьків майбутніх наречених?

Для вирішення питання щодо зниження шлюбного віку не вимагається отримання згоди батьками неповнолітніх. Їх згода або, навпаки, заперечення проти реєстрації шлюбу їх неповнолітнім сином або донькою вирішального значення  не має. Проте їх позиція по даному питанню повинна бути з'ясована у судовому процесі. Думка батьків може сприяти встановленню дійсних обставин справи, з'ясуванню відповідності надання цього права інтересам неповнолітнього, оскільки ця відповідність – головний критерій задоволення заяви про надання права на шлюб.

         Про те, що таке щасливі сім’ї, написано чимало книг. Життєвий досвід підказує, що  гармонії в сім’ї у більшості випадків досягають ті, хто виважено підходив до її створення.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану                                 Я.В.Носкова

 

 

 

 

Бахмутський районний відділ державної реєстрації      актів цивільного стану Головного територіального управління          

    юстиції у Донецькій області інформує.

 

         У другому кварталі 2017 року органами державної реєстрації актів цивільного стану Бахмутського району Донецької області зареєстровано:

         народжень – 77, з них народилось         45 дівчинкок та 32 хлопчика.

         Найпоширенішими жіночими та чоловічими іменами, які були надані дітям при державній реєстрації народження протягом другого кварталу 2017 року були:

     -   Аліна, Марія, Тетяна, Софія

     -   Іван, Данило, Єгор, Максим, Кирило

 

           Рідковживаними жіночими та чоловічими іменами є :    

     -    Стефанія, Кароліна, Емілія, Мілана, Анісія

     -    Ігнат, Всеволод, Захар, Єлисей,Олег

 

         Зареєстровано смертей – 374, з  них: чоловіків –177; жінок – 197.

         Самому найстаршому з померлих виповнилось 100 років, самому молодшому – 23 дні.

         79 пар закоханих уклали шлюб у другому кварталі 2017 року.

         Набирає популярності пілотний проект «Шлюб за добу», який стартував у місті Бахмут з 20 квітня  2017 року. Це соціальний проект, направлений на забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб. 

         Вже скористались пілотним проектом «Шлюб за добу» 27 пар. Це мешканці міст Донецька, Єнакієво, Горлівка, а також Слов’янська, Костянтинівки та навіть Бахмута і Бахмутського району.

         Розірвали шлюб 12 пар,  з них 8 шлюбів було розірвано у відділі ДРАЦС (умови – відсутність спільних неповнолітніх дітей та взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу); чотири – за рішенням суду.

         З них самий найтриваліший шлюб проіснував – 28 років, самий нетривалий лише 5 місяців.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції    у Донецькій області                                                                     Я.В.Носкова 

 

Роз’яснення

щодо скасування штампів в паспортах Громадян України.

 

         Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» від 14.07.2016р. № 3224 (закон вступив силу з 01.10.2016р.) – Верховна Рада постановила зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема до Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».

         Згідно даних змін - штамп в паспорті громадянина України про  шлюб або його розірвання в графі «сімейний стан» на 10 сторінці паспорту вже не проставляється. Натомість, на підставі актового запису про шлюб кожному із подружжя видається свідоцтво про шлюб (раніше видавалось одне свідоцтво).

         Штамп про розірвання шлюбу також вже не ставиться. У разі розірвання шлюбу відділом державної реєстрації актів цивльного стану кожному (колишнім чоловіку та дружині) видається свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі розірвання шлюбу за рішенням суду – рішення суду є документом, що підтверджує припинення шлюбу.

         Також скасовано вимогу щодо запису відомостей про дітей при державній реєстрації народження в паспорти батьків.

         Законодавець визначає, що метою проекту є уточнення переліку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в діючому правовому регулюванні, приведення Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність із діючим законодавством та реаліями сьогодення.

         Також варто зазначити, що даним Законом змінено вік, з якого громадянин України зобов’язаний отримати паспорт. Відтепер, кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

 

державної реєстрації актів цивільного стану                                                                                                                                         Я.В.Носкова

 

 

 

Інформація

про підсумки діяльності Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за деякими напрямками за 5 місяців 2017 року

 

         Головні територіальні управління юстиції в областях мають досить широке коло повноважень і функцій, направлених на реалізацію державної правової політики. На сьогоднішній зустрічі зосереджусь на тих напрямках діяльності, які безпосередньо торкаються прав та законних інтересів жителів Донецької області.

 

Державна реєстрація актів цивільного стану

Одна із функцій Головного територіального управління юстиції – організація проведення в області державної реєстрації актів цивільного стану. Що тут цікавого? Продовжується пілотний проект «Шлюб за добу». З 20 квітня 2017 року долучилось місто Бахмут, в якому скороченою процедурою реєстрації шлюбу вже скористались 19 пар.  За кількістю зареєстрованих шлюбів у рамках пілотного проекту місто Маріуполь є третім містом після Києва та Одеси (за 5 місяців поточного року 399 шлюбів, за 2016 рік – 744).

В 2017 році реалізовується і пілотний проект щодо видачі свідоцтва про народження у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи. В ньому приймають участь всі відділи ДРАЦС, які працюють в населених пунктах, де є пологові  будинки чи пологові відділення. За 5 місяців 2017 року зазначеною послугою скористалося 1 543 особи. Фактично, майже кожне 3-те свідоцтво про народження батьки отримують, не виходячи з медичного закладу. Найбільшу кількість документів про народження видано у пологовому відділенні міської лікарні №1 міста Краматорська (5 місяців 2017 року – 259, 2016 рік – 464).

Тривалий час громадянам України щоб мати можливість використати на  території іншої держави свій документ, наприклад, свідоцтво про народження, було необхідно поїхати до Києва для засвідчення такого документу у Міністерстві юстиції. З 2015 року Міністерством юстиції впроваджена можливість подачі документів для легалізації через відділи державної реєстрації актів цивільного стану на місцях. І отримати документ з проставленим апостилем – штампом, який підтверджує дійсність та автентичність документу для органів іноземних держав, теж у відділі державної реєстрації актів цивільного стану без відвідування Міністерства юстиції. В теперішній час в  Донецькій області послугу з прийому та видачі документів для проставлення апостиля надають  9 відділів державної реєстрації актів цивільного стану. За 5 місяців 2017 року ними прийнято 744 документи для проставлення апостиля. Незважаючи на край обмежене бюджетне фінансування Головне територіальне управління юстиції  в травні придбало необхідне обладнання для відділів ДРАЦС з метою запровадження цієї послуги у всіх містах та районних центрах Донецької області. Направили звернення до Міністерства юстиції про включення всіх наших відділів до участі в проекті.

 

           Життя в сфері державної реєстрації актів цивільного стану дійсно не стоїть на місті. Впроваджується проект Міністерства юстиції «Онлайн будинок юстиції». В чому його суть? Через цей сервіс, в який зайти можливо і на веб-сайті Міністерства юстиції, і на веб-сайті, наприклад, Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, можна замовити отримання документів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб чи розірвання шлюбу, свідоцтва про смерть, а також витягів з державних реєстрів з цих питань. При цьому відділ ДРАЦС, в який зручно звернутись, день та час прийому обирає сам громадянин.

Система безоплатної правової допомоги 

В Україні діє 550 точок доступу до безоплатної правової допомоги:

§  23 регіональних центри (з 1 січня 2013 року)

§  96 місцевих центрів (з 1 липня 2015 року)

§  431 бюро правової допомоги (з 1 вересня 2016 року).

В Донецькій області працює 2 місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Краматорську та Маріуполі.

Бюро правової допомоги створені у містах Добропілля, Дружківка, Бахмут, Костянтинівка, Лиман, Слов’янськ, Торецьк, Авдіївка, Волноваха, Вугледар, Курахове, Покровськ, Селидове, працюють також Нікольське, Великоновосілківське та Мангушське бюро правової допомоги. В цих бюро кожен може отримати правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань, отримати допомогу в складанні заяв, скарг, інших документів правового характеру.

Місцеві центри надають вторинну правову допомогу. Така допомога включає захист, представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Центри фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, інших не заборонених законодавством джерел.

Право на «безоплатного адвоката» мають не всі.  Особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт, які вважаються затриманими за кримінальне правопорушення, відносно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мають право на безоплатний  захист.

В інших випадках, не пов’язаних з кримінальним судочинством, на безоплатне представництво в судах мають змогу претендувати особи, якщо їх середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму. Без майнового цензу така правова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, ветеранам  війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особам, які належать до числа жертв нацистських переслідувань. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,  мають право на всі види правових послуг.

В теперішній час відбувається зміна керівника Координаційного центру з надання правової допомоги. Незважаючи на те, що відповідно до чинного законодавства Державний секретар Міністерства юстиції має повне право самостійно призначити кандидата на цю посаду, як це робилося раніше, було прийняте рішення провести публічний консультативний конкурсний відбір. До проведення конкурсу в якості членів конкурсної комісії залучили представників громадянського сектору. До спостереження за конкурсом долучили всіх, хто висловив таке бажання, з представників громадянського суспільства та наших міжнародних партнерів. Конкурс транслювався у прямому ефірі в мережі Інтернет. Конкурсна комісія за підсумками співбесід обрала 2 фіналістів, які були рекомендовані Державному секретарю для призначення.  І саме держсекретар, як це і передбачено законом, обрав кандидата на цю посаду. З цього приводу за участю працівників системи безоплатної правової допомоги, деяких громадських об’єднань почалися акції протесту проти рішення конкурсної комісії, маніпуляції щодо планів Мінюсту відносно системи безоплатної правової допомоги. 6 червня Міністр юстиції провів відео конференцію, на якій наголосив на принциповій позиції щодо незалежності системи безоплатної правової допомоги, передачі управлінських і фінансових повноважень на рівень регіонів, напрацювання спільно з колективом безоплатної правової допомоги концепції реформування БПД щодо забезпечення її  більшої самостійності й незалежності, об’єктивної оцінки ефективності й якості надання правових послуг. Призначення керівника Координаційного центру відкладено для проведення протягом тижня консультацій з представниками системи безоплатної правової допомоги та громадськості.

  

В.о. начальника Головного

територіального управління юстиції                

у Донецькій області                                                                       О.В. Павлова

 

Прес-конференція 08.06.2017

(виступ в.о. начальника Головного територіального

управління юстиції у Донецькій області Павлової О.В.) 

 

 

 

Програма Служби безпеки України

«На тебе чекають вдома»

 

КОНТАКТИ:

тел.: 050-831-26-22 або 073-042-06-02

(для дзвінків ТІЛЬКИ з підконтрольної Україні території)

E-mail: doroga.mira.sbu@gmail.com

Сторінка Facebook для листування: https://www.facebook.com/dorogamira

 

ПРО ПРОГРАМУ

 

Служба безпеки України в рамках спеціальної програми «На тебе чекають вдома» здійснює заходи щодо повернення на підконтрольну Україні територію та звільнення від кримінальної відповідальності громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях (НЗФ) т.зв. «ДНР/ЛНР».

Ми допомогли повернутися до мирного життя вже понад 200 нашим співвітчизникам, допоможемо і Вам!

На війну важко йти, а ще важче повертатися з неї. Відкинь страх – повертайся! На тебе чекають вдома!

 

Найбільш поширені питання про Програму

 

1.На кого поширюється дія Програми?

Вона поширюється на осіб, які добровільно відмовилися від участі в діяльності терористичних груп та НЗФ, не брали участі у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях, нападах на підприємства, установи, організації та інших тяжких злочинах; щиро готові сприяти в розкритті злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи формування, та припиненні їх діяльності.

 

2. На якій підставі учасники Програми звільняються від кримінальної відповідальності?

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань «ДНР/ЛНР» передбачені частиною 2 статті 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), частиною 6 статті 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та іншими статтями Кримінального кодексу України.

 

3. Як стати учасником Програми?

Необхідно звернутись до співробітників СБ України безпосередньо або через родичів, знайомих за допомогою одного із доступних засобів зв’язку (контакти вказані вище).

 

 

Організація проведення державної реєстрації шлюбу

 

         З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, розпорядженням Кабінету Міністрів від 13 липня 2016 року № 502-р в Україні запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки.

         Пілотний проект «Шлюб за добу» це соціальний проект, направлений на забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб.

         В місті Бахмуті послугу з організації державної реєстрації «шлюбу за добу» - пілотного проекту Міністерства юстиції України надає Комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації».

         Парі, яка вирішила узаконити свої стосунки необхідно:

         1. Якщо обидва заявники є громадянами України - звернутися до Комунального підприємства «Бахмутське бюро технічної інвентаризації», що знаходиться за адресою: місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 73, телефон для довідок: (06274)2-19-28 з пакетом необхідних документів* для укладення договору про надання послуги з організації проведення державної реєстрації шлюбу.

         2. Здійснити оплату державного мита і платних послуг за отриманими реквізитами.

         3. Пред’явити квитанції про оплату працівнику Комунального підприємства «Бахмутське бюро технічної інвентаризації».

         4. З’явитись в призначене місце, у визначений час з оригіналами пакету необхідних документів* для реєстрації шлюбу і квитанціями про оплату державного мита і платних послуг.

         Відповіді на питання щодо організації реєстрації шлюбу можна отримати, зателефонувавши за номером (06274)2-19-28.

 

* - паспорт громадянина України

  - у разі, якщо Замовники або один з них раніше перебували у шлюбі, – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо).

- документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

         У випадку виникнення питань, щодо необхідних для подачі на реєстрацію шлюбу документів, можна звернутися у Бахмутський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою: місто Бахмут, вулиця Василя Першина, будинок 9, контактний телефон: (06274) 4-63-19.

 

   

 

 

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» В БАХМУТІ!

 

         22 березня 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України місто Бахмут включений до участі у пілотному проекті  «Шлюб за добу», який запроваджений Міністерством юстиції України. 

         Нагадуємо, що цей проект надає можливість нареченим зареєструвати шлюб у визначені ними строки, без додержання місячного строку, передбаченого Сімейним кодексом України.

Пілотний проект «Шлюб за добу» у місті Бахмуті стартує 20 квітня 2017 року.

         Учасниками пілотного проекту визначені:

-         Бахмутський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок  62, контактні телефони :(06274) 4-52-60, 4-52-61;

 

-         Бахмутський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, розташований за адресою: місто Бахмут, вулиця  Василя Першина, будинок 9,  контактний телефон: (06274) 4-63-19.

 

         Організатором державної реєстрації шлюбу є комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації»

     розташоване за адресою:  місто Бахмут, вулиця Незалежності, будинок 73,

     телефон для довідок: (0627)2-19-28.

 

 

Управління державної реєстрації

Головного територіального управління

 

юстиції у Донецькій області

 

 

 

 

Бахмутський районний відділ державної реєстрації  актів цивільного стану Головного територіального управління  юстиції у Донецькій області інформує.

 

         У першому кварталі 2017 року органами державної реєстрації актів цивільного стану Бахмутського району Донецької області зареєстровано:

Народжень - 82

34 дівчинки та 48 хлопчиків.

         Найпоширенішими жіночими та чоловічими іменами, які були надані дітям при державній реєстрації народження протягом першого кварталу 2017 року були:

     -   Вероніка, Вікторія, Надія, Тетяна, Софія

     -   Єгор, Дмитро, Давид, Іван, Ілля, Максим

 

           Рідковживаними жіночими та чоловічими іменами є :      

     -    Каріна, Регіна, Уляна

     -    Єлисей, Марк, Ігнат

 

Зареєстровано смертей – 361.

З них: чоловіків –155; жінок – 206.

Самому найстаршому з померлих минуло 94 роки, самому молодшому – 9 днів.

 

Шлюбів уклали за три місяці 2017 року 36 пар.

Розірвали шлюб 11 пар,  з них 10 шлюбів було розірвано у відділі ДРАЦС (умови – відсутність спільних неповнолітніх дітей та взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу); один – за рішенням суду.

         З них самий найтриваліший шлюб проіснував – 40 років, самий нетривалий лише 8 місяців.

 

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

 

у Донецькій області                                                           Я.В.Носкова

 

 

 

ПОРЯДОК  ЗМІНИ  ІМЕНІ

           

            Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

            Державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.

            Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я.

            Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я за згодою батьків (одного з батьків - у разі, коли другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або за згодою піклувальника.

            Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну прізвища та (або) власного імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

            Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені.

            Державна реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання.

            Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України.

            Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається свідоцтво про народження, довідка з місця проживання та заява в письмовій формі батьків (одного з батьків - у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері).

            Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

            Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред’являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.

            До заяви про зміну імені додаються: свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено; фотокартка заявника; квитанція про сплату державного мита.

            Під час подання заяви про зміну імені працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану звіряє вказані в ній відомості з поданими документами заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта громадянина України.

            Відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені.

            Орган внутрішніх справ за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Підставами для відмови у наданні дозволу на зміну імені є: перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом; наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку; офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника; подання заявником неправдивих відомостей.

            Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів про зміну імені та висновку органу внутрішніх справ про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені.

            У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк від дня його надання відділом державної реєстрації актів цивільного стану може звернутися для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким складається актовий запис про зміну імені. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

            Відмова у наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.

 

Начальник Бахмутського районного відділу
державної реєстрації актів цивільного стану                                            Я.В.Носкова

  

Виїзд дітей в Крим

 

До Головного територіального управління юстиції у Донецькій області надходять звернення громадян про можливість відвідування Автономної Республіки Крим разом із неповнолітніми дітьми. Тому надаємо відповідну інформацію з цього приводу.

         Територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя визнана тимчасово окупованою територією. Питання перетину її меж врегульовані Порядком в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою  Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367. В’їхати  на тимчасово окуповану територію можливо через відповідні контрольні пункти.

Діти, які не досягли 16-ти років, мають змогу виїхати до Криму в супроводі обох батьків або в супроводі одного із батьків при наявності нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Зрозуміло, що посвідчення згоди оформляється  державним чи приватним нотаріусом, який працює на підконтрольній українській владі території. Оформляти таку згоду непотрібно у випадку наявності свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення  батьківських  прав  другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім або недієздатним; рішення суду про надання дозволу на  виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини  першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

         Виїзд дітей з тимчасово окупованої території можливий у супроводі одного з батьків без вимог до оформлення згоди другого з батьків.

         Для перетинання меж окупованою території необхідно пред’явити паспорт  громадянина України, або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або проїзний документ  дитини.

 

Головне територіальне управління

 

юстиції у Донецькій області

 

 

 

 

Комісія Мін’юсту врятувала від захоплення майно 52 мешканців столичної багатоповерхівки

Вже понад рік функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, утворена при Міністерстві юстиції України. Цей відносно новий але дійсно потрібний інститут довів свою ефективність не на словах, а на справі. За час роботи Комісією було скасовано тисячі неправомірних реєстраційних дій. Серед компаній, які вона врятувала, є корпорації зі світовим ім’ям, масштаби капіталу та продукція яких для економіки України мають велике значення.

Але варто зазначити, що Комісія покликана рятувати майно не тільки представників бізнес-спільноти, а і пересічних українців.