Світлодарськ - місто, яке входить до складу Бахмутської районної ради.

Розташоване на відстані за 30 км від м. Бахмут.

Площа населеного пункту - 212 га.

Населення - 12,1 тис. осіб.

День міста – День незалежності України.

Свій літопис місто веде з 1969 р.

02.09.2021 року рішенням обласної ради № 491 утворено селище Світлодарське м.Дебальцевого Донецької області, яке віднесено до категорії селищ міського типу і утворена Світлодарська селищна рада.

До 1992 року було селище міського типу Світлодарське, а відповідно до Постанови Верховної  Ради від 26.06.2021 № 2508 «Об отнесении посёлка городского типа Светлодарское Донецкой области к категории городов Районного подчиненния и присвоение ему наименование город Светлодарск» присвоєно статус міста Світлодарськ. З 1992 року утворена Світлодарська міська рада.

У 1973 р. досягла проектної потужності перша черга  Вуглегірської ТЕС, а у 1977 р. її потужність досягла проектної - 3,6 тис. мВт.

Перші будівельники майбутньої Вуглегірської ТЕС з'явились на березі  річки Лугань в жовтні 1967 р.

Будівництво було республіканським, ударним.

Місто, що зростало поряд  з Вуглегірською ТЕС,  стало перлиною Донбасу.

За високі показники у виробничій діяльності, успішний пуск блока 800 Мвт, управління будівництва Вуглегірської ТЕС було нагороджено орденом Трудового Червого Прапору. За великий вклад в будівництво однієї із найбільших у Європі теплових електростанцій  85 робітників підприємства нагороджені орденами і медалями.

Світлодарськ - красиве упорядковане містечко з вільним плануванням будівель: висотні девяти, чотирнадцяти, та   п'ятиповерхові будівлі розташовані живописними групами, між якими знаходяться зелені майданчики. Планування побудови будинків вільне, мікрорайони розділені вулицями.

В місті побудовано більш 200 тис. кв. м загальної жилої площі, 2 школи, 5  дитячих садків, міська лікарня і санаторій профілакторій, музична школа із скульптурною алеєю композиторів, спорткомплекс з плавальним басейном, бібліотека для дорослих та дитяча бібліотека, Галявина казок, Центр дитячої та  юнацької творчості.

На березі водосховища - парк, пляж.

У 1981 р. відкрив свої двері для світлодарців Палац культури Вуглегірської ТЕС.

І сьогодні творчі таланти  Палацу культури, Центру дитячої та  юнацької творчості не перестають радувати своєю майстерністю. Вони неодноразово стають лауреатами міських, всеукраїнських, міжнародних конкурсів і фестивалів.

Місту більше 45 років, це вік активного розвитку історії міста, час його подальшого росту.

Історія.  23 вересня 1967 року Рада Міністрів СРСР розпорядженням № 2248 затвердив план капітального будівництва Вуглегірської ГРЕС на 1967-1977 роки. Будівництво почалося з закладки селища енергобудівників, а саме з будинків ПДУ, з укладки перших метрів тимчасової дороги, закладки 90-квартирного п’ятиповерхового будинку № 29 і з будівництвом автодороги від траси Харків – Ростов.

22 січня 1972 року введена в роботу насосна підпитки водосховища –почалося заповнення водосховища. Перший енергоблок 300 Мвт був підключений до електромережі  31 грудня 1972 року о 19 годині.  За п’ять років експлуатації  вироблено 45 мілліардів кВт годин електроенергії.

Була розроблена довгострокова програма по будівництву селища енергетиків, яка включала будівництво житла, об’єктів культурного призначення і організацію здорового відпочинку мешканців селища Світлодарське  Донецької області. Кожного року до  експлуатації вводилися нові житлові будинки. Багато фахівців, які пройшли школу Вуглегірської ГРЕС, працюють в енергетиці   інших держав.

Почесний громадянин, який вніс великий вклад у розвиток підприємства і міста  – це Панасовський Олег Григорович.

З 1982 року по 2002 рік працював директором Вуглегірської ТЕС. Був народним депутатом Верховної Ради України І, ІІ, ІІІ, IV, V  скликання. Академік Академії інженерних наук України.

З 1991 по 1994 рік – радник Президента України з питань енергетики, член Колегії Паливно-енергетичного комплексу Кабінету Міністрів України.

З 2002 по 2007 рік голова підкомітету питань електроенергетики Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Член Колегії Міненерго України.

За вагомий особистий внесок у роботі підприємства та в галузі енергетики в цілому, багаторічну сумлінну працю Панасовський Олег Григорович нагороджений орденом  «Трудового Червоного Прапору», орденом «За заслуги» ІІІ ступені, медаллю «Ветеран праці». Присвоєне звання «Почесний енергетик СРСР», «Заслужений енергетик УРСР», «Заслужений енергетик СНД».