Про підвищення тарифів на обслуговування будинку та прибудинкової території

Стосовно підвищення тарифу на обслуговування будинку та прибудинкової території, повідомляємо наступне:

Відповідно до «Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 13.06.2021 № 150 та рішення виконкому міської ради від 26.08.2021 № 85 «Про затвердження конкурсної документації з призначення управителя багатоквартирного будинку», 14.10.2021 в газеті «Вперед» № 42 на сторінці 13, яка видається в м.Бахмут, та в газеті «Енергетик» була надрукована інформація виконкому Світлодарської міської ради про оголошення конкурсу на призначення управителя багатоквартирного будинку. Об’єктом призначення є будинки, в яких не створено об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, співвласники яких не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Конкурс відбувся 16.11.2021 за адресою м.Світлодарськ пр-т Миру,5 виконком міської ради.

На конкурс надійшла одна пропозиція, тобто в конкурсі приймав участь один учасник - комунальне підприємство «ВЕСТА» м.Світлодарська. Учасник конкурсу надав всі необхідні документи. 24.11.2021 конкурсною комісією було оголошено переможцем конкурсу КП «Веста» та затверджено рішенням виконкому міської ради 25.11.2021 № 105 «Про призначення управителя багатоквартирними будинками».

Тариф розраховувався та надавався відповідно до чинного законодавства. Підвищення собівартості тарифів на обслуговування будинку та прибудинкової території не було з 2012 року (в 2012 році розрахункова тарифу, мінімальна заробітна плата була 1034 грн.- на теперішній час вона становить 6000 грн.). Розрахунок ведеться на м2 загальної площі квартири. До тарифу також включено обслуговування прибудинкової території, яка була передана з кожним багатоповерховим будинком, у власність територіальної громади та на баланс КП «Веста» відповідно до рішення Світлодарської міської ради від 10.11.2021 № 4/42-1 « Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Світлодарська житлового фонду, що передається від Вуглегірської ТЕС ВАТ ДЕК «Центренерго» та передачу його на баланс комунального підприємства «Веста» м.Світлодарська для обслуговування та оперативного управління». Тобто ціна тарифу залежить від кількості прибудинкової території, поверховості будинку, кількості під’їздів( квартир).

У пустуючих, на даний час, квартир є власники (квартири приватизовані). Кожен власник зобов’язаний сплачувати комунальні послуги за свої квартири, в незалежності від місця проживання. Заборогованість по тарифу, значто ускладнює балансоутримувачу виконувати свої обов’язки з обслуговування будинку та прибудинкової території.

В разі виникнення бажання докладніше дізнатися про складову тарифу, за роз’ясненнями Вам необхідно звертатися до комунального підприємства «Веста».

Виконком Світлодарської міської ради