23.03.2022

Внесено тимчасові зміни до Податкового кодексу України для підтримки бізнесу через коронавирус

Бахмутське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що з 18.03.2020 вступив в дію Закон України від 17.03.2022 р.№533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який направлений на захист як малого так і великого бізнесу від негативних наслідків, у зв’язку з невикористанням економічного потенціалу (він же проєкт №3220). Офіційно опублікован у Голосі України від 17.03.2022 №51 (далі- Закон).

1. Законом внесено наступні зміни до Податкового кодексу України:

1.1. Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені  протягом  періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:
  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.
1.2. Встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18  березня  по  31  травня  2020 року, крім документальних позапланових перевірок з питань відшкодування ПДВ.
Інформація про перенесення планових перевірок, які відповідно до плану-графіку мали розпочатися у періоді з 18  березня  по  31  травня  2020 року, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється до 30 березня 2020 року.
Документальні та фактичні  перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року.
1.3.  До 1 липня 2020 року подовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Сплатити суму податкового зобов’язань необхідно буде до 1 жовтня 2020 року.
1.4. Скасовується сплата у період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року плату за землю.
1.5. Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

2. Також внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
      Фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність,  члени фермерськіх господарств звільнені від сплати ЄСВ за себе за березень та квітень 2020 року.  При цьому, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.
        Закон звільняє платників ЄСВ за порушення, вчинені за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:
  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів. При цьому частина друга пункту 7 частини 11 статті 25 цього Закону щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, не застосовується.
         Крім того, встановлений мораторій на проведення перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18  березня  по 18 травня 2020 року.

3. Також вносяться зміни до інших законодавчих актів, зокрема набуття чинності законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

Головне управління ДПС у Донецькій області